Kaardimäng diabeedi teemal tõi reisi Londonisse

Kahekuulisest sotsiaalse ettevõtlikkuse programmist Changemakers Academy, mis on mõeldud 8.–12. klassi eesti või vene keelt kõnelevale noorele, kuulus võitnud Tiim Sakiraki koosseisu ka Palamuse Oskar Lutsu gümnaasiumi 9. klassi õpilane Angelika Palm.


Programmi käigus töötati kuueliikmelistes tiimides, et luua ettevõttele mentori abiga turundusplaan ja viia see ellu. Mentorid olid peamiselt varem Changemakersi programmis osalenud abituriendid või esmakursuslased.
„Meie meeskonna ettevõtteks sai Eesti laste ja noorte diabeediühing (ELDÜ), kes tegeleb Eestis I tüübi diabeeti põdevate noorte huvikaitsega, pakub koolitusi ja nõustamisi ning korraldab üritusi,“ ütles Palm Vooremaale.
„Nende mure oli, et kui I tüüpi diabeeti põdevale inimesele pannakse esimest korda diagnoos, saavad haiglast koju pääsedes nad küll info-lehe ja arst mainib, et niisugune organisatsioon on olemas, aga tegelikult nad ühinguni ei jõua. Nende soov oli, et me looks lisaks infolehele midagi sellist, mis oleks meeldejääv ja kutsuks inimesi ELDÜ liikmeks,“ rääkis Palm. Noored mõtlesid välja kaardimängu Diabatt, mis koosneb 90 kaardist, millest poole moodustavad küsimuste kaardid diabeedi kohta ning poole jutustus- ja tegevuskaardid.
Jutustuskaardid innustavad arutlema nii lõbusate kui ka sügavate teemade üle. Tegevuskaardid on väikseks vürtsiks kaardimängule, pakuvad väljakutseid ning sunnivad oma mugavustsoonist välja astuma.
Kaardimängu eesmärk on panna oma diabeedialased teadmised proovile, kontrollida ning pakkuda mängijatele meelelahutust. Mäng pole mõeldud ainult diabeetikutele, vaid pakub mängurõõmu ja rohkelt uusi teadmisi igaühele, kes soovib silmaringi ja empaatiavõimet arendada.
Changemakers Academy programmis osales kokku 120 noort. Sotsiaalseid ettevõtteid, kelle turundusprobleemi lahendada, oli kümme.
„Sakirakis oli veel viis 8.–12. klassi noort Tartu piirkonnast. Üks Põlvast, üks Viljandist ja kolm Tartu lähedalt,“ rääkis Palm, kes esimest korda kuulis Changemakersite tegemistest ülemöödunud aastal.
Kuigi tal ei ole varasemat isiklikku kokkupuudet diabeediga, oli ELDÜ tema esimene valik, sest kauaaegse kodutütrena on meditsiiniteemad talle olulised.
„Rahva lemmikuks valiti Tiim Sakirak, kes tegutses koos Eesti laste ja noorte diabeedi ühinguga ning kelle turunduslahendus, kaardimäng Diabatt aitab äsja diagnoosi saanud diabeetikutel oma haigusega toime tulla. Kaardid sobivad mängimiseks kõigile, sest suurendavad teadlikkust dia-beedi kohta. Juurde on lisatud mängulisust, et asi liiga tõsiseks ei muutuks,“ kirjutas Changemakersi kommunikatsioonijuht Kerly Piirsalu.
Võitjate auhinnareis Londonisse on küll praeguse seisuga edasi lükatud.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus