Kääpale tuleb Siili jõulumaa

Kääpal, sihtasutuse Kalevipoja Koda eestvedamisel tänavu avataval Siili jõulumaal süvenetakse Siili tegelaskujusse rahvuseeposes „Kalevipoeg“, pajatatakse muistseid jutte, õpitakse käsitööoskusi ja süüakse jõulutoite.


Jõulumeeleolu juhatab Kääpal sisse 1. advendi tähistamine. Advendiküünla süütab pastor Paul  Gill. Päevakohase kõnega pöördub koosolijate poole Mustvee vallavanem Märt Kraft. Esineb muusik Linalakk. Laual on piparkoogid ja glögi.

SA Kalevipoja Koja juhataja Annika Oras ütles, et pikaajalise traditsiooniga Kalevipoja Koja jõulumaa on tänavu sisustatud Siili jõulumaaks.

„Siin saab kolmes paigas seigelda ja põnevaid elamusi kogeda. Aidas ja kasakamajas on lambad ja jänesed, kellele saavad külalised pai teha ning süüa anda. Saame koos kraasida villa ja teha siilile kasuka. Rahvuseeposest „Kalevipoeg” uurime, kuidas Kalevipoja nõunik Siil endale kasuka sai. Teeme rännaku talvises metsas ja keedame lõkkel joogiks teed. Toas istume õlgedega kaetud põrandal koos jõulumemmega ja räägime vanu jutte. Usutavasti teeme ka mõne vana jõulumängu ja sööme jõuluorikat. Mis see on, saavad teada need, kes Siili jõulumaale tulevad. Üks üllatus jääb ka saladuseks,” rääkis Oras.

Kalevipoja Kojas on jõuluajal võimalik õppida mitmeid käsitööoskusi. Näiteks 1. detsembril toimub piparkookide kaunistamise töötuba Kaja Leebeni juhendamisel. 8. detsembril toimuvad aga Kääpa OTT-i jõululaada raames naiste käsitööringi juhendatavad töötoad, kus saavad nii väikesed kui ka suured jõulukaunistusi teha. Samal päeval kell 11–14 on Kääpa rahvamajas võimalik nautida naiste käsitööringi tehtud põllede, kottide ja muu põneva näitus-müüki,” lisas Oras.

Kääpa kogukonna koostöös toimub 7. detsembril kohalikus lasteaias heategevuslik jõululaat. Kõik on oodatud kell 12–17. Toimub oksjon ja loos. Kingikotti saab osta käsitööd, kuulata esinejaid ja mekkida head-paremat jõulukohvikust. Kohal on ka Tamme ratsutalu oma loomadega.

Aastavahetuse pidu toimub Kääpa rahvamajas tänavu 27. detsembril. Kell 16.30 on peole oodatud eakad peolised ja kella 19-st on uksed avatud ka kõigile teistele. Esineb Rehi ja Kalm, üheskoos nauditakse Zerkala tuleshowd. Avatud on kokteilibaar ja kohvik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus