Kääpal korraldatakse esimene kohvikutepäev

Kohvikutepäevad muutuvad üha populaarsemaks. Nüüd on selline ettevõtmine jõudnud ka Saare valla Kääpa külla, kus täna on tegutsemas viis kohvikut.


Kääpa lasteaiaõpetaja Evelin Tamme sõnul tuli idee ühelt  lapsevanemalt, kes tõi selle kaasa Elvast, kus kohvikutepäev edukalt toimib.

Juba mitmel aastal on lasteaed korraldanud lastevanemate eestvõttel jõululaata ja seetõttu arvati nüüd, et Kääpal läheks hästi ka kohvikutepäev. Tamme kinnitusel on neil emadest koosnev  tugev meeskond, tegelikult siis naiskond, kellega koos julgetakse selline väljakutse vastu võtta.

Asjalikke nõuandeid spetsialistidelt

Kohvikute korraldajatele jagas  hügieeni- ja toiduohutusnõuete alast infot Jõgevamaa Veterinaarkeskuse vanemspetsialist Helve Tuulma. Kääpal on avatud viis kohvikut:  lastekohvik, pirukate kohvik, grillikohvik, supikohvik ja magusakohvik, igaühel ka oma nimi. Näiteks ootavad külastajaid Lastekas, Mamma piirakad, Grill ja Tšill ja teised.

Kääpa ühepäevakohvikud asuvad üksteisest jalutuskäigu kaugusel. Et samal päeval peetakse ka kohalikku laulupäeva, siis on kolm kohvikut end sisse seadnud lauluplatsil ja üks jõe ääres.

Tulu lasteaiarühmale kiige ostmiseks

Tegemist on heategevusliku üritusega, kust saadav tulu läheb Kääpa lasteaiarühma Õnneseened toetuseks. Milleks kohvikutepäevast saadavat raha konkreetsemalt kasutama hakatakse, seda Evelin Tamm praegu veel täpselt öelda ei oska. Kõigepealt peab teada saama, kuidas kohvikutepäev õnnestub ja kui palju raha koguneb. Jõululaadalt kogutud  rahaga ehitatakse lasteaiale terrassi, nüüd loodetakse osta uus kiik, kuid need on väga kallid.

Evelin Tamme  sõnul teevad nad koostööd Kasepääl toimuva kala- ja veefestivali korraldajatega, soovitades külalistel  teineteise üritust külastada ja jagades teineteise flaiereid. Kääpa kohvikutepäeva korraldajad usuvad, et ilusa ilmaga jõuab rahvas külastada mõlemat üritust.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus