Kääpal elustatakse ammune traditsioon

Laupäeva, 23. juuni õhtupoolikul süüdatakse Mustvee vallas Kääpa külas võidutuli. Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liikme Annika Orase sõnul tahetakse taastada väga vana traditsioon. 1930. aastatel ehitati sealsele mäele kividest tulealtar, kus võidupühal võidutuli süüdati, aga mis taasiseseisvunud Eesti aastatel kasutuseta seisis. Ühtlasi on selle traditsiooni taastamine Kääpa külarahva kingitus EV 100 juubeliks.

1937. aastal istutati sinna toonase Kaitseliidu liikmete poolt tammeallee, mida mööda võidutuli tollal kolme hobusega kohale toodi. Ka nüüd jõuab võidutuli altari juurde kolmel hobusel. Tookord võeti võitutuli vastu maavanemalt, nüüd aga vabariigi presidendilt.

Võidutule juures esinevad segakoor ja naisansambel, kõneleb kohalik pastor Paul Gill ning ka vallavanem Jüri Morozov on lubanud Kääpal toimuval üritusel osaleda.

Annika Oras lausus, et kui lubatakse tuld teha, siis süüdatakse sealsamas võidualtari läheduses ka jaanituli. Peo paneb käima rahvamuusikaansambel Tuustar. Noored muusikud õpetavad rahvale ka tantse ja mänge. Avatud on grillikohvik.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus