Kääpal avab uksed Saare valla lasteaia uus rühm

Saare valla lasteaed Siilike saab kahele Voorel asuvale lasteaiarühmale täiendust, nimelt avatakse täna Kääpal vallavalitsuse hoones lasteaiarühm Õnneseen, kus on kohti kaheksateistkümnele lapsele ja kuuele erivajadusega lapsele.

<span lang=””>

Pärast Saare Põhikooli sulgemist 2001. aastal pole Kääpal olnud ühtegi haridusasutust, lähim kool ja lasteaed asusid Voorel. Viimase paari aasta jooksul sai selgeks, et tarvis on lasteaiarühma ka Kääpale ja see otsustati rajada Saare vallamaja vastastiiba, mis on pikki aastaid tühjalt ja kasutuna seisnud. Hoone renoveerimiseks kulus 6,1 miljonit krooni, millest 3,2 miljonit taotleti KOIT kavast ning 2,9 miljonit tuli Saare valla eelarvest.

Ehitustöid alustati möödunud aasta mais ning lasteaiaruumid said valmis novembris, seega kulus hoone täielikuks rekonstrueerimiseks ja sisustamiseks vaid pool aastat. Vallavanem Jüri Morozovi sõnul vedas neil nii ehitusfirma kui järelevalvet teostava ettevõttega. Ehitas OÜ Talisa ning järelvalvega tegeles OÜ Rispeto.

“Kokkulepetest peeti kinni ning esialgsed kalkulatsioonid pidasid ka lõpuni paika, ehituseks lisaraha ei kulunud,” rääkis Morozov. Lasteaia sisustuse muretses ehitusfirma EastVenture Eesti OÜ, kes annetas selleks juba 2008. aastal Saare vallavalitsusele 360 000 krooni.

Vallavanem Jüri Morozov vahendas EastVenture OÜ juhi Jason Danielsi sõnu, öeldes, et avaliku ja erasektori vaheline koostöö on mujal maailmas täiesti loomulik ja tervitatav nähtus. Samas loodab Daniels näha Saare valla üldist arengut ning noortesse investeerimine on tema sõnutsi õige koht, kust alustada. 

Rühmas veel kuus vaba kohta

Kääpal asuvasse lasteaia liitrühma mahub kaheksateist 2-7-aastast last ja kuus erivajadustega last. Praeguseks on Õnneseene rühma nimekirjas kaksteist kasvandikku ning ka üks erivajadustega laps. Voore lasteaiast tuleb Kääpale kolm ning ka Tartu lasteaedade nimekirjast kolm mudilast. Ülejäänud lapsed on varem olnud kodused. Lasteaia juhataja Dea Alling kinnitas, et Kääpa lasteaiarühma avamisega Voore rühmad tühjaks ei jää.

Kääpa lasteaias on suur saal, kus detsembris peeti juba ka Voore lasteaia jõulupidu. Lisaks sellele mängutuba, õppimise ruum ja köök, kus valmistatakse hommiku- ja õhtusööki. Lõunasöök tellitakse MTÜlt Kääpa Hooldekeskus. Erivajadustega lastele on olemas eraldi mängu- ja magamistuba. “See ei tähenda, et me lapsi lahus hoiame. Ka erivajadustega lapsed saavad liitrühma lastega koos mängida, kuid vajadusel oma toas omaette olla,” lisas lasteaia juhataja.

Tööd saavad siin õpetaja ja kaks abiõpetajat, kohal hakkab  käima ka logopeed. Kolm lasteaia töötajat on kõik kohalikud elanikud. Lasteaia juhataja rääkis, et soovijaid oli lasteaiaõpetaja kohtadele kümme, sõelale jäid Evelin Tamm, Ene Raamets ja Jane Hainsoo.

Juba nädalajagu on lasteaiaeluga harjumas käinud kõige pisemad. Paariaastase Elisabethi ema Liina käis oma lapsega esialgu koos. “Ta on mul julge ega karda lasteaias olla,” rääkis Liina, kiites ka Õnneseene õpetajaid ja rühmaruume. 

Noorte perede heaks

Lasteaiaõpetajad on seni töötingimuste ja ka lastega väga rahul. “Eriti tänulik olen ma meie lapsevanematele, kes on ise hästi aktiivsed ja aidanud meil palju ära teha,” rõhutas õpetaja Evelin, viidates lasteaia ees asuvale mänguväljakule, mis sai emade-isade abiga lumest puhtaks roogitud. Veel ütlesid õpetajad, et Kääpa lasteaed on just õigel kohal, sest külas on palju lasteaiaealisi lapsi ning lähedal on ka mitmeid põnevaid kohti, näiteks Kalevipoja Koda, Kratiküla ja muuseum, mida lastele näidata.  

Vallavanem Jüri Morozov lisas, et nüüd on loodud paremad tingimused külaelu arendamiseks ja juurdekasvuks.

“Noored pered lähevadki väikestest asulatest ära, kui neil ei ole võimalusi pere loomiseks ja laste kasvatamiseks. Kääpa lasteaiarühma avamisega loome siin paremad tingimused ka väikeste lastega peredele,” selgitas Morozov. Lapsevanemad maksavad oma võsukese hoidmise ja õpetamise eest lasteaiale keskmiselt 39 eurot ja 62 senti ehk 620 krooni kuus. Sellest moodustab söögiraha 31 eurot ja 95 senti ehk 500 krooni.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus