Kääpa OTT peab taas sügispidu

Erinevalt tavapärastest neljapäevadest, on Kääpa OTTi (otse tootjalt tarbijale) sõpradel seekord Kääpa rahvamaja juurde asja pühapäeval. Nimelt peab Kääpa OTT 23. septembril kella kahest kella viieni oma sügispidu.

Nagu alati, on kohal tavapärased tootjad, kellel letil ilutsemas mahe köögivili, kitsepiimajuustud, leivad, piim, kohupiim, siirupid, liha- ja kalatooted, mesi, taimed, munad, astelpajumarjad jne.

Tavapäraselt on avatud kohvik ja menüüs on sügisesed road kõrvitsast, õuntest ja astelpajumarjadest. Nagu mullugi, saab sügispeol lasta pressida õunamahla, sel aastal  peamiselt oma aia õuntest. Tänavuse sügispeo õpitoas näitab Ove Kalme Ninametsa osaühingust, kuidas kalaga ümber käia. Ja taas seab Lille Loo rahvamaja kõrvale sisse oma väikese fotonurga.

Kohale on tulemas ka Tamme ratsutalu, kelle poniga saab sõitu teha.

Tänu Leaderi toetusele saab sel aastal tulla sügispeole tasuta bussiga, mis alustab ringi kell 13.30 Maarja-Magdaleena poe juurest. Järgmised peatused on Kudina pood 13.35, Voore pood 13.45, Veia bussipeatus 13.50, Ruskavere bussipeatus 14.00, Koseveski bussipeatus 14.05 ja Kääpa rahvamaja 14.10. Pärast saab bussiga tagasi koju. Peotuju hoiavad üleval Mafalda ja Loreida.

Pärast sügispidu toimub kogukonna rahvakoosolek, kus räägitakse ühisveevärgist, Mustvee valla arengukavast ja Kalevipoja Koja tegemistest.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus