Kääpa lasteaialapsed said õuesõppeklassi

Saare valla lasteaia “Siilike” Kääpal asuvale Õnneseene rühmale ehitati annetuste eest ja vabatahtliku tööga õuesõppeklass, kus  on mitmekülgsed võimalused nii mängimiseks kui õppimiseks.

Rühma õpetaja Evelin Tamme sõnul on kahe avatud seinaga palkhoones 12 ruutmeetrit põrandapinda.

“Palkmaja valmis meie lapsevanema Liivar Raametsa kodus, kes oli peaehitaja. Selle kohaletoomine ja ülesseadmine võttis aega ühe päeva. Seejärel paigaldati põrand ja katus, mis kaetud kärgbituumeniga. Lapsed elasid innukalt ehitamisele kaasa. Nad tänavad ehitajaid avamispeol, mille peame 14. novembril koos isadepäeva peoga,” rääkis ta.

“Õuesõppeklassis saab korraldada õppetegevust kõikvõimalikes valdkondades, mis lastele eakohased ja meelepärased. Oleme majakeses laulnud, võimelnud, loodust vaadelnud ja muudki huvitavat teinud. Kõige rohkem aega kulub aga ikka mängimiseks. Majake annab varju päikese, lume ja vihma eest ja sobib kasutamiseks aastaringselt,” ütles Evelin Tamm.

“Õuesõppeklass valmis annetuste toel ja vabatahtliku tööga.  Palgid annetasid osaühing Tõlla, Mairold Karu, Tauri ja Margus Tamm. Muud vajalikku puidumaterjali (sarikad, talad, roovid)  saime, kui talgutel lasteaia kõrval asuvat metsatukka korrastasime. Põrandamaterjali kinkis Raitwood, katusematerjali Bestor Grupp, rahaliselt toetas Saare vallavalitsus. Majapalgid tõi kohale vallavanem Jüri Morozov. Maja püstitasid ja katust paigaldasid lapsevanemad ning töötajate abikaasad. Ettevõtmist organiseeris lasteaia hoolekogu koostöös lapsevanemate ja töötajatega. Abilisi oli palju, sest meil on ühtehoidev kogukond ja lapsed on igas mõttes olulised ja hoitud,” kinnitas lasteaiaõpetaja.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus