Ka kolmandas kvartalis vähenes kinnisvaratehingute arv

Võrreldes eelmise aasta III kvartaliga vähenes tehingute koguarv veerandi võrra ja tänavu II kvartaliga võrreldes 17 protsenti, teatas statistikaamet.

Viimati tõestati alla 12 000 tehingu 2004. aasta I kvartalis.

Tehingute koguväärtus vähenes nii eelmise kvartali kui ka eelmise aasta III kvartaliga võrreldes veerandi võrra. Kuigi tehingute keskmine väärtus on viimastel kvartalitel vähenenud, pole see vähenenud nii palju kui tehingute koguarv ja koguväärtus.

Tehingute arvu langus on esmajoones tingitud korteritega tehtud tehingute vähenemisest. Võrreldes eelmise aasta III kvartaliga vähenes korteritehingute arv veerandi võrra, eelmise kvartaliga võrreldes viiendiku võrra. Tänavu III kvartalis hõlmasid ostu-müügitehingutest 55 protsenti korterid, 23 protsenti hoonestamata kinnistud, 14 protsenti eluhooned ja 7 protsenti mitteeluhooned. Muudest piirkondadest enam on vähenenud Tallinna notarite juures sõlmitud korteritehingute arv.

Pooled kinnisvara ostu-müügitehingutest tõestati Tallinna notarite juures, nende sõlmitud tehingute väärtus hõlmas ostu-müügitehingute koguväärtusest ligi kolm neljandikku. Tallinna notarite juures sõlmitud tehingute arvu ja koguväärtuse osatähtsus on alates 2006. aasta algusest vähenenud.

Kinnisvaraturu rahunemisele on kaasa aidanud nii pankade konservatiivsem laenupoliitika kui ka kerkivad intressimäärad. Kui 2006. aasta alguses oli eraisikutele antud laenude intressimäär veel alla 4 protsenti, siis tänavu septembris oli see juba 5,9protsenti.

Vooremaa</FONT>

blog comments powered by Disqus