Juulamõisa rahvas ootab vundamendipeole

Osaühingus Juulamõis, kus tegijateks perekond Kaasik, on praegu käsil kohapärimuskohviku rajamine. Tuleval teisipäeval peetakse vundamendipidu.

Plaanis on luua täiesti omapärane söögikoht, kus pakutakse ka vaimutoitu ja muidu hubast äraolemist.

“Tulevases kohvikus Elistvere –Lähte tee ääres, millele tahaksime hilissügiseks katuse peale saada, on sisustus meie nägemuse järgi n-ö taaskasutuslik, see tähendab, et lauad ja istmed tehakse  vanast puidust, disainielementideks  on vanaaegsed esemed, näiteks iidne riidekirst, vokk jne. Teenindajad hakkavad kandma linaseid rahvuslike motiividega riideid. Müüki võtame eelkõige kohaliku rahva tooteid, mis valmistatud kohapeal kasvanud aia- ja põllusaadustest. Plaanis on ka klientidele tutvustada, millega tegu, näiteks kartul ’Jõgeva kollane’, mis kasvatatud Aru talus jne.

Kindlasti saab meil juua nõgeseteed ja miks mitte võimaldada külmal ajal külalistele meie juures kaselehe-jalavanni ja muud kodumaist ja tervislikku,” tutvustas  oma nägemust rajatava ettevõtte üks eestvedajaid Eneli Kaasik. Kohviku menüü tuleb  tema sõnul  talupoegliku joonega, lihtne ja kodune. “Seintel võiksid olla kohalike  põliselanike fotod, kellest teenindajad külalistele ka midagi pajatada oskaksid. Samuti võiksid nad juhatada külastajaid kohalike pühapaikadega tutvuma.  Tahaksime välja töötada n-ö teadjanaise rännakud piirkonnas, äratada taas ellu Äksi nõiaga seotud lood ja legendid. Tutvustame Elistvere mõisa hiilgeaegu ja Juula küla seotust sellega,” rääkis Eneli.

Kohviku rajajatel on ka kindel plaan hakata järjekindlalt tähistama rahvakalendri tähtpäevi ja tutvustama vanu kombeid.

Avamise kohta on Eneli sõnul praegu keeruline n-ö veksleid välja käia, aga kui enne suuremaid külmi majale katuse peale saab, et sisetöid tegema hakata, on väga hästi. “Ei tea ju, millal saame kõik nõuded täidetud ja kasutusloa. Praegu ei ole meil abiks ühtegi toetusprogrammi. Uste ja akende tarvis, mis tulevad muidugi eridisainiga ja täispuidust, loodame jõudu juurde saada rahastusplatvormist Hooandja. Kahju, et meie maakonnas on usk algajate ettevõtjate elujõusse nõrguke, aga meil paadunud maailmaparandajatena jaksu veel jagub, seega müttame edasi, et oma unistused täide viia,” rääkis Eneli Kaasik, kes on meie maakonnas ja kaugemalgi tuntud kui aktiivne Juula külavanem.

Kohapärimuskohviku vundamendipeole oodatakse kõiki sõpru-tuttvavaid ja nende sõpru teisipäeval, 21. juunil kell 17.00. Kell 18 lubab Eneli tutvustada noores ettevõttes ja ka külaseltsis tehtut ning muidugi julgeid tulevikuplaane, kell 19  algab Anu Tauli ja Tarmo Noormaa kontsert, kuhu täiskasvanutel tuleb pilet osta.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus