Juulal räägitakse loodusest ja tema kroonist

Tänasest algavad  Juula külamajas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetatud projekti keskkonnateemalised koolitused.

Täna algusega kell 12.00 toimuva looduskoolituse pealkirjaks on  “Inimene — looduse kroon”.

“Sissejuhatuseks viiakse läbi paar tundi kestev grupitöö, kus otsitakse seoseid inimese ja looduse vahel. See on üles ehitatud nii, et huvitav oleks nii suurtel kui väikestel.

Kohvipausi järel on plaanis n-ö “töö sektsioonides”. Lapsed vaatavad  keskkonnaharidusliku suunitlusega multifilme Jänku Jussist, täiskasvanutega  minnakse teemas süvitsi ja otsitakse  vestlusringis vastust küsimusele, kas loodus on inimese või inimene looduse jaoks.  Arutletakse, kui palju on tänapäeva inimene loodusega seotud ja kui palju vastastikused suhted aegade jooksul muutunud on,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik.

Nii suured kui väikesed saavad osaleda rännakul “Metsavaimu maailm”. Riietuda soovitatakse sportlikult ja nutikas on kaasa võtta ka fotoaparaat.

Päeva viib läbi Kauri Kivipõld MTÜst Lahemaa Ökoturism.

Osalemine on kõigile huvilistele tasuta, KIK-i kõrval toetab ettevõtmist ka Tabivere vald.

Keskkonnateemalisi päevi on Juula külaseltsil plaanis korraldada kevadeni ja iga kuu, oktoobrikuu teemapäev kannab nime “Puidu puudutus”.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus