Juulal olümpiamängud ukse ees

Tuleval pühapäeval, 5. juulil kell 12 süüdatakse Juula külamaja ees olümpiatuli ja algavad II lapselaste ja vanavanemate olümpiamängud.

Lustakas võistluspäev algab osalejate piduliku rongkäigu ja ühise virgutusvõimlemisega.

Alasid on mängude korraldajad ehk Juula külaseltsi eestvedajad mõelnud välja palju ja vaimukaid. Tuleb  näiteks osata palliga ümber käia, lahtises nõus vett kandes tasakaalu hoida jne. Tarvilik on ka täpne viskekäsi ja loomulikult kasutatakse võistlustel tänavu kevadel täiuslikuks ehitatud seiklusrada.

“Nagu ikka, on kõik huvilised teretulnud. Põhimõte on, et lapselapsed ja vanavanemad võistlevad paaris, kuid nagu esimestel mängudel nelja aasta eest, nii töötab ka seekord laenutus, see tähendab, et puuduoleva võistkonnaliikme, olgu laps või vanavanem, saab ka laenata,” julgustas Juula külavanem Eneli Kaasik spordisõpru kaasa lööma.

Võistlemiseks pole eelnevalt registreeruda vaja, piisab kohaletulekuks pühapäeva keskpäevaks.

Külavanema kinnitusel saavad kõik osalejad tänu lahketele koostööpartneritele MTÜst Vikipesa ja Raigastvere küla Sepamäe talust auhinna, vahe vaid selles, et esimese kolme hulka tulnutel on need vahvamad ja kopsakamad. Rahalist tuge taotleti ja saadi kohaliku omaalgatuse programmist.

“Korraldusliku poole pealt on abijõude oodata Tabivere seltsingust Lumeroos, MTÜst Kõrenduse Seltskond, Patastel tegutsevast MTÜst Vireo. Auhindadega on lubanud toetada  OÜ Naat ja Naeris Tartust ja loomulikult ei puudu Vudila batuut,” rääkis Eneli.

Muusikat tuleb tegema Rauno Koorts  oma valla Koogi külast. 

“Kui ilmataat ka meie koostööpartneriks hakkab, tuleb vahva perepidu,” avaldas külavanem lootust.

Fotomeenutus pärineb nelja aasta eest peetud samasuguselt olümpialt.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus