Juulal ehitati toidupüramiidi ja joosti kommikaloreid maha

 

Möödunud pühapäeval kogunes Juula külamajja ligi 30 last, et saada osa sealse külaseltsi korraldatud tervisemängupäevast.

Päeva juhtis Merle Leiner MTÜst Tervis ja Sport. Merle on muide Tabivere valla Pataste küla elanik.

Tervisemäng võimaldas huvilistele meelelahutust ja ajaviidet, kuid samas ka haris neid tublisti. Saadi rohkem teada tervislikest eluviisidest, vajadusest end iga päev piisavalt liigutada ja süveneti pisut rohkem ka tervisliku toitumise teemasse. Tutvuti teooriaga ja kinnistati saadud infot praktikas.

„Ettevõtmist soosis ilm, mis oli hilissügise kohta tõesti soe ja leebe. Nii sai üsna vabalt ka õues tegutseda, sest nii suurele seltskonnale jäi külamaja pisut kitsaks,” rääkis külavanem Eneli Kaasik.

Osalejad jagati kolme rühma. Näiteks samal ajal, kui üks rühm aed- ja puuviljakotti kombates ära arvas, mida see konkreetselt sisaldab, ja välja arvutas, mitu porgandit võib ära süüa, et saada kätte sama kalorikogus, mis väiksemat kartulikrõpsupakki tühjendades, ehitas teine rühm pildikaartidest toidupüramiidi. Kolmas seltskond jagas aga karastusjoogid vastavalt nende suhkrusisaldusele kolme gruppi.

Väikesed uurijad-praktikud said muu hulgas teada, et pakitäis krõpse annab sama koguse kaloreid nagu 13-15 suurt porgandit. Õues ringi lipates tehti katseliselt kindlaks seegi, et  ühest šokolaadikommist saab korraga kätte 55 kcal energiat, ja et see ära kulutada, tuleb  5-6 minutit joosta-hüpata. Mõtlema võttis fakt, et kui süüa korraga tühjaks terve maiusepakk, kus on umbes 15 kommi, siis peaks  pärast seda poolteist tundi õues jooksma. Lihtsalt teleka ees vedeldes kulub aga nii kergelt ja kergemeelselt saadud kalorite tarbimiseks peaaegu ööpäev.

Päeva lõpetuseks tehti spordialade teemalisi pantomiime ja söödi aedvilju dipikastmega.

Kõik katsealuseiks olnud magusad karastusjoogid korjas aga juhendaja targu kotti ning viis järgmistele tervisemängudele!

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus