Juulakad käisid kaugemal talve järel

Et möödunud nädalal olid voortel eelmisest lumest kohati vaid valged vöödid alles ning nii kõnni-kui sõiduteid kaunistasid” määrdunud jääkonarused, otsustas Juula küla sportlik rahvas sõita pühapäeval lumisele Põlvamaale, et kõigele vaatamata talverõõmudest osa saada.

Matku, meeskonnaüritusi ja loodusvaatlusi korraldav Matkajuht OÜ organiseerib ka  vahvaid tõukekelguretki ning just kelgumatk Juula külaseltsi eestvedajaile seekord huvi pakkuski.

Kahekilomeetrise matka tegid kaasa kõik

Meid oli üle paarikümne ja esialgne plaan oli matkata Taevaskojas. Viimaste päevade suur sula oli aga ka seal radadele liiga teinud ja seepärast viis matkajuht Levo Tohva meid stardiks Mammaste tervisespordikeskusse, sest seal olid lumeolud paremad. Isegi ilm oli nii natuke maad lõuna pool parem kui kodukandis. Vihma ei sadanud ja korra näitas end päikegi. Maastik oli hea: oli tasast teed ja ka laskumisi, nii et saime proovida nii pidurdamist kui pööramist, mida Levo meile õpetanud oli.

Ja seltskond oli meil tubli, enam kui pooled olid lapsed ja keegi ei virisenud. Kahekilomeetrise matka tegid kõik kaasa, kuigi mõned hääletasid end vahepeal korraks peresõidukitele ehk neile tõukekelkudele, millel iste ka olemas.

Ka matkajuht, kes ilmselt igat sorti seltskondi näinud, avaldas meile tubliduse ja rõõmsameelsuse eest tunnustust,” jagas värskeid muljeid Juula külavanem Eneli Kaasik.

Elamustoitlustus pakkus uusi maitseid

Ka elamustoitlustus, mida sellisteks loodusretkedeks tellida saab, pakkus tema sõnul tõelise elamuse. Ei ole meil ju ilmselt kellelgi tavapühapäeval kodusel toidulaual korraga kukeseenesuppi, ürtide ja kadakamarjadega maitsestatud lihapada, pähklitega kõrvitsakooki, õunaglögi ja taimeteed.

Eneli lisas veel, et nii Matkajuht OÜ kui nende retkejuht Levo Tohva on talle varasemast tuttavad ning nende ettevõtmised alati hästi organiseeritud. Mõne aasta eest käidi Levo juhatusel ka näiteks räätsamatkal, millega samuti väga rahule jäädi.  
Juula küla rahva tore talispordisündmus sai teoks KIKi toetusel.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus