Juula väikesed meistrid on õhinal ametis

Kuu aja eest alustas Juula külamajas tegevust väikeste tehnikahuviliste ring uhke nimega Jaan Tatika Nimeline Konstrueerimisbüroo, lühendatult JTNKB.  Seda juhendab  Tartu Katoliku kooli õpetaja Marge Paluoja. 17. veebruaril saadi esimest korda kokku, avasündmuse aitas läbi viia MTÜ Vikipesa.

Salapärane LEGO WeDO, millega büroos peamiselt tegeldakse, kujutab endast robootikakomplekti, mis sobib lastele alates viiendast eluaastast. See ühendatakse arvutiga ja pakub võimalust ehitada ja programmeerida lihtsaid LEGO mudeleid koos mootorite ja anduritega. Programmi toel arenevad väikeste nuputajate ja meisterdajate oskused ja avardub maailmapilt, sest tarvis läheb teadmisi matemaatikast, tehnoloogiast, keelest ja koguni inseneriteadustest. Meeskonnatöös valmivad lihtsad mudelid ja süsteemid:  loomad, masinad ja palju muud, mille lapsed programmeerivad ise liikuma ning inimese käsklustele reageerima.

Juba on valmis esimesed robotmutikad, miniatuursed tuulikud, paadid ja palju muud. 2. märtsil käisid noored tehnikahuvilised Tartus Ahhaa keskuses jälgimas Eesti-Läti robootikavõistlusi.

Laupäeval, 16. märtsil saadakse taas kokku külamajas.  Kell 10 algab robotiteater, etendub  “Lego muinasjutt”. Tutvustatakse robotiparki, kuhu kuuluvad sellised vahvad tegelased nagu skorpionid, tont, memm ja paljud teised.

MTÜ Robootika juhtidega on kaasas ka dinosaurus PLEO.

i
Kella 11.00 – 12.00 tegutseb robootika töötuba, kus lapsed saavad võimaluse ise robotitega tegelda ning lahendada ühe ülesande mängulinnas.

“Meie lapsed on küll õhinas. Mõnedel lapsevanematel on tulnud juba kogeda, et muud huvialad hakkavad robootika varju jääma,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik, kes rõhutas veelkord, et konstrueerimisbüroosse on oodatud kõik piirkonna lapsed ja huvilised. Rohkem infot leiab  JTNKB tegude ja plaanide kohta Juula külaseltsi kodulehelt www.juula.ee.
i

Kokku saadakse laupäeviti üle nädala. Lähiajal loodetakse tehnikaringile ka vahendeid juurde soetada.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus