Juula külaselts kingib Tabivere valla bussiootajatele uued pingid

 

 

Mai lõpus selgusid Maalehe ja Nordea panga ühisprojektina korraldatud  konkursi “Teeme Eesti korda”  võitnud kollektiivid. Osaleda võisid kogukonnad, sõpruskonnad, külad jt. Auhinnaraha jagati kolme taotleja vahel ning 1450 eurot sai ka MTÜ Juula Küla Heaks. Selle raha toel tellisid Juula küla aktiivsed elanikud  Tabivere valla külade bussipeatustesse kenad puust pingid ja panevad need enne 20. augustit paika.

Nüüd on pingid, mis tellisime Pala vallas tegutsevalt firmalt Puukujurid OÜ, valmis. Meie külaseltsi liige, kunstnik Virgylia Soosaar kirjutab sinna sõnumid peale ja augustikuu jooksul paigaldame need peatustesse. Tahame sellega valmis jõuda enne 20. augustit, et teha sel moel naaberküladele taasiseseisvuspäeva puhul kingitus,” rääkis MTÜ Juula Küla Heaks juhatuse liige Kalvo Kaasik. Tema oli ka üks neist, kes Maalehe ja Nordea panga žüriile pingiplaani tutvustas.

Sinna, kuhu kõige rohkem vaja

Pinke on kokku üheksa ja need pannakse sellistesse bussipeatustesse, kus neid varem polnudki või olid väga kehvakesed. Teiste hulgas saavad imekena pingi väikeste külade Pataste, Kassema ja Otslava bussiootajad.  Juula külaselts taotles ja sai lisaks pingile raha ka oma bussiootepaviljoni katuse uuendamiseks. Sellel nukumajakest meenutaval ehitisel, mis aastate eest samuti külaseltsi nõul ja jõul valmis, on uus bituumenkatus tänaseks juba peal. 

Sõnumid konkursi korraldajailt ja Juula külaseltsilt

“Tekstide osas, mis meie kunstnik Virgylia pinkide seljatugedele maalides ja põletustehnikas kujundab, on meil soov, et meie oma bussipeatuse pingil peaks olema nii Nordea panga kui Maalehe logo ja  tekst: “Reserveeritud personaalselt Sulle”. Teistele tulevad samuti konkursi korraldajate logod ning igaühele erinev sõnum, näiteks  “Head teed! Maalehega jõuad alati sihile” jne.

Meie seltsi poolt tuleb aga naaberküladele tervituseks pingi külge sildike mõtteteraga, mis igal pool erinev. Mõned näited: “Kui sa tahad elada paremas maailmas, siis pead sa püsti tõusma ning selle paremaks tegema; julgus riskida ja muuta oma elu peab olema suurem kui hirm kaotada mugavust; kui on tarvis mäkke ronida, ära arva, et ootamine mäge väiksemaks teeb” jne,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik.

Enne, kui pingid paika pannakse, niidavad Kalvo Kaasik ja Veikko Soikonen bussipeatuste platsid ja koristavad prahi,  kui seda seal olema juhtub.

Jääb vaid loota, et bussitarvitajad kena kingitust nii kõrgelt hindavad, et need platsid ja pingid sama kenadeks jäävadki. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus