Juula külamajas räägitakse energia tootmisest, tarbimisest ja säästmisest

Pühapäeval, 10. veebruaril toimub Juula külamajas järjekordne teemapäev. Seekord on kõne all energia ja sellega seotud probleemid.

Alustatakse kell 10 ja kõigepealt räägib Tartu Regiooni Energiaagentuuri ekspert Kalle Virkus energiasäästust  kodumajapidamises.

Seejärel saab sõna OÜ EnergoGen juhataja  Rein Pinn, kelle teemaks on taastuvenergia tänasel päeval ja tulevikus. Tegemist on tõelise oma ala asjatundjaga: ta on ka raamatu “Elekter tuulest ja päikesest” autor.

Piggott-tüüpi tuulikute ehitamisest, neile  asukoha valimisest, paigaldamisest, võimalikust maksumusest ning tuuleenergia püüdjate headest ja ehk mitte nii headest külgedest räägib Madis Org MTÜst Sansaara.

Päeva lõpetuseks tuleb juttu biogaasist, bioenergiast ja  ökoloogiliselt ellu suhtuvast külast. Sel teemal paneb kuulajad kaasa mõtlema  Eesti Biogaasi Assotsiatsiooni juhatuse liige Ahto Oja.

Teemapäeva toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tabivere vald.

Juula külavanema Eneli Kaasiku kinnitusel on kõik huvilised pühapäeval oodatud, tarvis on vaid endast telefoninumbril 5257497 eelnevalt teada anda.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus