Juula küla rahval koristustalgud peetud!

Teeme ära! on kahtlemata tore ühisettevõtmine, kuid Juula rahvas ei jäta oma koduküla kevadist suurpuhastust kunagi lehekuusse, sest siis kipub selleks juba pisut hilja olema.


Nii võeti rehad ja labidad, pesulapid ja harjad kätte juba ülemöödunud pühapäeval. Nüüd on külamaja aknad särama löödud, majaümbrus suureks kevadeks kauniks tehtud ja teeääredki süüdimatute prahistajate tagant puhtaks nopitud.

“Koos lastega oli talgulisi kokku veerandsada ja pooled olidki väikesed kätepaarid,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik.

Nii suure tööväe sai tema sõnul lausa brigaadidesse jagada. “Mari-Liis Põld ja Triin Veber moodustasid aknapesubrigaadi, mõned mehed vahetasid mädanenud aiaposte välja, Indrik Unt oli seekord roosiaia kuningas ehk tegeles nende lilledega. Reet Padar ja Helve Tooming naaberkülast tegid korda bussipeatuse ümbruse.

Lastega käisime taas teeääri koristamas ja tuli paraku nentida, et saak oli mullusega võrreldes sama suur,” jagas Eneli muljeid ja tunnistas, et kahetseb vaid seda, et magas maha võimaluse teha päeva naelafoto vaprast vanaemast ehk oma peagi kaheksakümneseks saavast ämmast Madlist, kes mingil hetkel kargu hülgas, et reha haarata saaks.

“Talgusupp, mille organiseeris  Marju Maasik, söödi pea tilgatumaks ja pärast sai veel kooki ja astelpajujooki ka,” ütles külavanem ja kinnitas, et pärast nii kordaläinud tööpäeva, mida ilmataat omalt poolt maheda ja kuiva ilmaga toetas,  võivad  nii juulakad kui nende abivalmis naabrid rahumeeli vaadata, kuidas rohi vihmasabinate järel raginal kasvama hakkab.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus