Juula küla lapsed said oma seikluspargi

Kui üldiselt võetakse selleks, et teravaid elamusi saada, ette pikem reis  mõnda kuulsasse seiklusparki, siis Juula küla lapsed võivad nüüdsest oma külaplatsilgi volilt seigelda ja mängida ning ka sõpru aktiivselt vaba aega veetma kutsuda.

Möödunud reedel ja laupäeval tegelesid Valdo Kangur, kes on meie maakonnas tuntud kui Krati seikluspargi rajaja, ja tema abiline Oliver Ehte Seiklusring OÜst madalseiklusraja ehitamisega Juula külaplatsile. Abilisi (enamasti täiskasvanud) ja kiibitsejaid (enamasti lapsed) oli niruvõitu ilmale vaatamata kohal paarikümne ringis.

Pakub pinget suurtelegi

Künkaveerul,  varem rajatud laste mänguväljaku vahetus läheduses puhastati puudealune võsast ja saeti turvalisuse huvides maha ka mõned oksad. Kahepäevase töö tulemusena valmisid tasakaalu- ja osavusrajad, lisaboonusena said noored seiklushuvilised raja ehitajatelt ka juhtnööre, mida looduses tähele panna ja kuidas näiteks matkal ette tulevatest keerulistest olukordadest auga välja tulla. Pisut praktikat käis asja juurde: koos tehti lõket, pruunistati sellel leiba ja vorstikesi.

Juula külavanema Eneli Kaasiku kinnitusel pakub atraktsioonisalu, kus  saab näiteks turnida rullpulkadega redelil, kõndida köiel ning panna oma sitkus ja osavus veel mitmel moel proovile, pinget ka täiskasvanuile, kes värskes õhus liikumisest lugu peavad.

Hea seltskonnaga laabub

„Kui esimesel ehituspäeval hoidis meie küla hea vaim ilma üpris mõnusa, siis järgmisel, laupäeval saime selle poolest omajagu vintsutada. Aga hea seltskonnaga ja põneva   eesmärgi nimel tegutsedes edenes töö siiski hästi.

Nüüd moodustab kogu seikluspark terviku. Kui rada läbitud, saab „ahviraudteega“, mis meil juba varem künkaveerul olemas oli, pika õhulennu teha ja jõuda külaplatsi teise serva välja.  Seiklusraja kõrval on  mitme liumäega mänguväljak, mis mõeldud meie kõige pisematele.

Meistrid Valdo ja Oliver lubasid veel mõne aja pärast tulla rada viimistlema ja üle pingestama. Paar elementi saame rajale veel juurde ka,” rääkis Eneli, lisades  ääremärkusena, et nüüd, kui kogu meelelahutuskompleks töökorras, oodatakse kõiki lahkesti külamajja ja –platsile  laste sünnipäevi pidama. Külavanemal oli veel üks üsna värske uudis. Nimelt pakub väike perefirma  OÜ Juulamõis nüüdsest külamaja kasutajatele soovi korral ka kohaliku ja tervisliku sisuga  toidukorve. Aasta ilusaim aeg on ukse ees, laste tähtpäevi, miks mitte ka kooliaastat lõpetavat klassiõhtut on tõepoolest mõnus pidada nii kenas kohas, kus kõik vajalik olemas ja igav ei hakka kohe kindlasti mitte!

Juula rahvas on KIKile ja Tabivere vallale, kes seikluspargi idee teostumisele õla alla panid, väga tänulik.  

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus