Juula küla arendab ja täiendab kogukonnateenuseid

Juula külaselts on aastaid tegutsenud selle nimel, et väikese, Tabivere valla servas asuva kogukonna liikmed huvitavat ja sisukat elu elaksid, omavahel tihedalt suhtleksid ja koos ka meelt lahutada saaksid.

Et nende eesmärkide täideviimisel võimalikult iseseisvad olla, pakutakse võimaluste piires kogukonnateenuseid ehk lihtsamalt öeldes teenitakse oma küla rahva ühisettevõtmisteks raha.  

“Seni oleme  oma külakoda seminarideks, õppepäevadeks ja ka alkoholita pidudeks rendile andnud. Juba mitu suve on meil olemas ka raider, millega nii oma küla kui ümbruskonna majapidamistes tellimise peale muru niidame. Talvel saab teid puhastada lumefreesiga, mis raideri külge käib.

Sel suvel saime Kohaliku omaalgatuse programmist rahastuse sõiduauto haagise ostuks. Sellega veame raiderit vajadusel kaugemale tööle, samuti saab piirkonna rahvas oma majapidamistes vajalikke transporditöid teha.

Esimene projektikoosolek haagise väljarentimiseks on juba toimunud, seega teenus peatselt käiku minemas ja  elu meie piirkonnas taas lihtsam,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik.

Õunad enam puude alla ei jää!

Teenuste müümiseks on tema sõnul välja töötatud hinnakiri, mille juhatus kinnitab. Ja alati järgitakse sealjuures põhimõtet, et oma küla inimesed ja seltsi liikmed maksavad vähem, teised pisut rohkem. “Aga kindel on see, et meie piirkonna rahval on meilt teenust tellida või midagi rentida soodsam kui kusagilt kaugemalt,” lisas Eneli.

Kõigi pakutavate teenuste hinnad on avalikustatud aadressil  www.juula.ee

i
Leader– tegevusgrupi ja Jõgevamaa Koostöökoja toel soetavad juulakad endale peatselt ka õunapurustaja ja –pressi.  Külavanema sõnul pole ju mõtet igal perel eraldi nii kalleid töövahendeid osta, mida pealegi harva  ja lühiajaliselt tarvis läheb. Mahlatootmisvahendid võivad väga edukalt talust tallu rännata. Õunapuud, muide, on sealkandis juba üle takseeritud ja tõotavad tänavu üle keskmise head saaki! Oktoobris on igatahes plaanis suur ubinapressipäev ja tööriistade pidulik  presentatsioon.

Iseseisvus maksab

Leader-projekti abil on Juula külaseltsil tänavusel suvel ja sügisel plaanis veel palju huvitavat korda saata. Jaanipäeval korraldatakse näiteks Tabivere külade mõttetalgud, kus peetakse maha ka päevakohane simman. Augustis on koos naaberküladega  kavva võetud hoidistekohvikud,  septembris sõidetakse Põhja-Eestisse, et uudistada, missuguseid kogukonnateenuseid sealsed aktiivsed külad pakuvad.

“Just kogukonnateenustega saame teenida raha, mida meil projektide omaosaluse katteks hädasti tarvis läheb. Nii saame olla iseseisvamad. Pole vaja sõltuda kolmandate inimeste otsustest ja võimalustest, kui midagi uut  ette võtta tahame, et oma  piirkonna elu parandada ja rahva toimetulekule pisutki kaasa aidata,” rääkis külavanem Eneli.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus