Juubelimaratonil osales üllatavalt vähe suusatajaid

Möödunud laupäeval peeti Palal viieteistkümnes noorte suusamaraton, kus tänavu oli osalejaid mullusega võrreldes oluliselt vähem.

Tänavu kogunes Pala suusamaratoni starti kolmkümmend üks noort suusatajat. Möödunud aastal osales suusavõistlusel viiskümmend sportlast ning tunamullu oli maratonil suusatajaid lausa üle saja. Sel korral hõrendas stardirivi ka üsna karge talveilm, tuisused teed ning külmetus- ja viirushaigused.

Enim osalejaid oli poiste ja tüdrukute arvestuses just kõige nooremas vanuseklassis. Kuni kaheteistaastaste hulgas läbisid 7,5 kilomeetri pikkuse maratonidistantsi neliteist last. Tütarlaste arvestuses oli teise koha peale väga kõva rebimine. Ühe sekundi sees lõpetasid Luua Algkooli tüdruk Kadi Saar ning Pala Koolis õppiv Theressa Laumets. Siiski oli kümnendiku võrra kiirem Kadi.

Kõige nooremate poiste hulgas olid enamik osalejad Siimusti Lasteaed-Algkoolist. Pala Kooli au kaitses selles vanusegrupis ainukesena Joosep Lamp, kes saavutas teise koha. Joosep kaotas kahe minutiga Deymon-Brait Naudrele. Märkimisväärne on ka kolmanda koha omaniku Siim Kolbergi tulemus, sest poiss oli selles vanusegrupis teistest kahe aasta võrra noorem.

Kuni neljateistaastaste poiste klassis kaitses Pala Kooli au Kevin Vunk, kes võitis 15-kilomeetrisel distantsil esikoha. Teine koht kuulus Palamuse Gümnaasiumi poisile Kristo Kaasikule ning kolmanda koha pälvis Kristo Kreek Siimusti Algkoolist. Samas vanuseklassis võistlesid omavahel kolm klassiõde. Pala Kooli 7. klassi neidudest oli kiireim Maile Kirikal, kel kulus 7,5 kilomeetri pikkuse raja läbimiseks veidi üle poole tunni.

Eraldi klassi näitas Saarepeedi Spordikooli kasvandik Sigrid Külaots, kes oli Pala suusamaratonil N20 vanuseklassi ainuke esindaja. Sigridil kulus 15 kilomeetri pikkuse distantsi läbimiseks vähem kui tund. Sama distantsi läbimiseks kulus kõige kiirematel kuni 16-aastastel ja 18-aastastel poistel oluliselt rohkem aega. Võistlusel osalenud kõige vanemad poisid pidid läbima 22,5 kilomeetrit. Tund ja kuusteist minutit pärast starti finišeeris selles vanuseklassis Siim Sildver. Joonas Karu lõpetas teisena, kaotades Sildverile veidi alla kaheksa minuti.