Juubelijooks Saare järve ääres

Järgmisel neljapäeval, 13. septembril toimub traditsiooniline Saare järve jooks, mille järjekorranumber on 35.

Spordisündmuse ühe korraldaja, Saare valla kultuuri- ja spordiseltsi juhatuse liikme Anneli Plaado sõnul tegelevad nad sellega koos Kadri Kommeriga viimased 6-7 aastat, kuid ise ta jooksurajale pole saanud. Eelregistreerimine jooksule juba käib ja esimesed huvilised on kirjas.

Plaado sõnul on kindlasti jooksma tulemas õpilasi mitmetest koolidest, näiteks Lähtelt, Palamuselt, Voorelt, Alatskivilt. Ka Tartust on jooksma tuldud, sealt küll enamasti täiskasvanud.

„Tavapäraselt on esindatud olnud väga mitmed maakonnad. Jooksjad on jaotatud kaheksasse vanuserühma ja kuueteistkümnesse gruppi. Eraldi arvestust peetakse nii erinevas vanuses kui ka erinevast soost jooksjatele. Distants on kõigile kuus kilomeetrit, sest selline on järve ümbermõõt. Igaüks valib lihtsalt vastavalt vanusele ja võimetele sobiva kiiruse,” rääkis Plaado.

Saare järve jooks on alati toimunud septembrikuu teisel neljapäeval ja seda traditsiooni korraldajad muuta ei taha. Tänavu on korraldajad tellinud digitaalne ajavõtu ja iga jooksja varustatakse stardis kiibiga, mis fikseerib nii tema stardi kui ka finišeerimise. Iga vanusegrupi paremaid autasustatakse medalite ning karikatega. Anneli Plaado lausus, et tema koos Kadri Kommeriga tahab seda traditsiooni kindlasti jätkata ja selleks lisab innustust järjest suurenev osalejate arv. Kui nad alustasid, läks rajale 30-40 jooksuhuvilist, kuid nüüd on see arv kasvanud umbes sajani.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus