Juubelihõnguline turniir pakkus pinget viimase hetkeni

Nädalavahetusel toimus Jõgeva spordihoones Virtus viies saalijalgpalliturniir „Winter Cup 19“ tõi kahel päeval mänguväljakule 20 meeskonda. FC Wolvesi korraldatud turniir oli ühtlase tasemega, pakkudes põnevat kaasaelamist viimase hetkeni.


 Nagu märkis ka turniiri peakorraldaja ja eestvedaja Kervin Kull, oli seekordne turniir varasemast neljast tasavägisem. „Meeskondade tase oli ühtlaselt kõrge. Kindlasti oli õige otsus see, et võrreldes varasemate turniiridega otsustasime kaheksa asemel üle minna kümnele meeskonnale. See jättis meeskondadele alagrupifaasis rohkem eksimisruumi ja veerandfinaalide toimumine muutis turniiri põnevamaks,“ rääkis Kull.

Wolves kaks korda finaalis

Pinget jagus sõna otseses mõttes viimase hetkeni, sest pühapäevase, tugevama turniiri finaalis läks võitja selgitamiseks vaja penaltite löömist. Võitjana väljunud FC Rahu meeskond teenis seejuures kõigis kolmes play-off mängus võidu alles tänu penaltitele. Sellega tõestas võitja meeskond vaid oma tugevat närvi.

Nii laupäevasel kui ka pühapäevasel turniiril jõudis finaali korraldajate FC Wolves’i meeskond. Kui laupäeval kaotati finaalis 1:2 Põhja-Sakalale, siis pühapäeval jäädi pärast 2:2 lõppenud mängu alla FC Rahule.

Kervin Kulli sõnul ei olnud kaks järjestikust finaalikaotust talle eriliseks pettumuseks. „Tegelikult oli juba see väike üllatus, et me mõlemal päeval finaali jõudsime, arvestades just meie meeskonna koosseisu. Ajasime läbi ju peamiselt omade meestega. Pühapäevasel kaotusel jäi veidi hinge kripeldama küll see, et mäng oli meil tegelikult käes, kuid andsime võidu ära.“

Pühapäevase turniiri üks tulisemaid heitlusi oli FC Wolves’i kohtumine poolfinaalis Jõgeva SK Noorus-96 meeskonnaga. Korraldajad võitsid 1:0 ja sammusid finaali, kuid mängutulemus oli lahtine viimaste sekunditeni.

„Selles ja ka mõnes teises mängus andis tunda kohtunike mitte just väga resoluutne tegutsemine. See muutis mänge närvilisemaks. Tippkohtunike palkamine aga turniirile on seotud ikka pingelise eelarvega,“ märkis Kull.

Samas kiitis ta turniiri arvukaid toetajaid, sest iga aastaga on läinud lihtsamaks sponsorite leidmine. „Meil on palju häid abilisi ja toetajaid, tänu kellele on auhinnalaud päris rikkalik. Sponsorite huvi on märgatavalt tõstnud ka mängudest live-ülekannete tegemine. Kui jätta kõrvale Tallinna aastalõputurniir, siis lisaks meile tehakse otseülekandeid veel vaid Elva turniirilt.“

Kervin Kulli sõnul üle kahepäevasel turniiril internetis üle 5000 vaatamise. Mõlemat finaalmängu jälgis otse ca 170 inimest.

Kull lõpetas kipsis jalaga

Rääkides veel turniiri korraldusest ütles Kull, et valdavalt tegeleb ta ettevalmistustöödega üksi. „Alustan uueks turniiriks ettevalmistamist juba suvel, et igapäevaselt vaikselt asju ajada. Kahel turniiripäeval oli aga mul korralduses abiks 15–20 inimest.“

Tänavune aasta ongi FC Wolvesi viies tegevusaasta ning seepärast oli juubelihõnguline ka lõppenud turniir. Mõtted juba liiguvad juba järgmises talves.

„Järgmine WinterCup tuleb kindlasti, sest turniir on suht hästi vastu võetud ja miks siis mitte edasi korraldada,“ lisas Kull.

Peakorraldajale endale lõppes aga kahepäevane jalgpallivõistlus kipsis jalaga. „Laupäevase turniiri ajal komistasin tribüünil juhtmetesse ja tegin oma paremale jalale viga. Päris tõde selgus alles esmaspäeval. Kuna üks luukild oli lahti tulnud, pandi jalg kipsi. Eks see olegi väike puhkus lõppenud turniiri järel,“ arvas Kervin Kull.

 

Winter Cup 19

PÜHAPÄEVANE TURNIIR

Finaal

FC Rahu – FC Jõgeva Wolves 2:2 (pen. 2:1)

Pronksimäng

Jõgeva SK Noorus-96 – Eesti Sultan 2:0

Poolfinaalid

FC Rahu – Eesti Sultan 2:2 (pen. 2:0)

FC Jõgeva Wolves – Jõgeva SK Noorus-96 1:0

Veerandfinaalid

FC Rahu – FC Äksi Wolves 0:0 (pen. 2:0)

Jõgeva SK Noorus-96 – Saku JK 2:1

FC Jõgeva Wolves – TeamHelm 1:0

Eesti Sultan – FC CastovanniEagles 3:0

Üldjärjestus:1. FC Rahu, 2. FC Jõgeva Wolves, 3. Jõgeva SK Noorus-96, 4. Eesti Sultan, 5.-8. Saku JK, FC Äksi Wolves, TeamHelm, FC CastovanniEagles, 9. JK Loo, 10. SC ReUnited.

Parimad mängijad:

FC Rahu – Mario Koukkanen

FC Jõgeva Wolves – Sergei Starovoitov

Jõgeva SK Noorus-96 – Jürgen Hiljurand

Turniiri parimad:

Mängija – Martin Gert Pärli

Väravavaht – Marek Puieräst

Ründaja – Dmitri Baikov

 

LAUPÄEVANE TURNIIR

Finaal

Põhja-Sakala – FC Jõgeva Wolves 2:1

Pronksimäng

Põltsamaa Sport – Alam-Pedja Kalurid 3:0

Poolfinaalid

Põhja-Sakala – Põltsamaa Sport 1:0

FC Jõgeva Wolves – Alam-Pedja Kalurid 2:1

Veerandfinaalid

Põhja-Sakala– FC Elva II 0:0 (pen. 3:1)

Põltsamaa Sport – SK Vaimastvere Illi 2:0

FC Jõgeva Wolves – FC Mulgi 3:0

Alam-Pedja Kalurid – JK Volta 0:0 (pen. 7:6)

Üldjärjestus: 1. Põhja-Sakala, 2. FC Jõgeva Wolves, 3. Põltsamaa Sport, 4. Alam-Pedja Kalurid, 5.-8. FC Mulgi, SK Vaimastvere Illi, JK Volta, FC Elva II, 9. FC Äksi Wolves, 10. FC Tallinna Wolves

Parimad mängijad:

Põhja-Sakala – MarkelUtsal

FC Jõgeva Wolves – Marko Murumaa

Põltsamaa Sport – Sander Orion

Turniiri parimad:

Mängija – Denis Serikov

Väravavaht – Allar Joandi

Ründaja – Margus Terras

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus