Juta karikaturniiri võitis üllatuslikult HC Cosmos

Tasavägiselt kulgenud turniiril osales kolm meeskonda. Mängiti turniirisüsteemis 2×20 minutit. Kui esimeses kahes mängus andis tunda soe ilm ja pehmevõitu jää, siis turniiri lõpuks ilm jahenes ja jääolud muutusid paremaks.

Avamängus oli Wiikingi meeskond, kus mängisid mitmed endised Eesti tippmängijad Enno Eerme, Andres Kaljuste, Jaan Kose, Enn Haas jt, 4:2 parem SK Pedja veteranide meeskonnast. Poolaeg lõppes 1:1 ja veel teise poolaja algul juhtisid väljakuperemehed 2:1.

Siis aga pääses tallinlaste parem kokkumäng esile. Jõgeva meeskonnas lõid kaasa Tallinnas elavad kunagised Jõgeva hokimehed Aare Lepa ja Raivo Jõemets.

Turniiri teises mängus loodeti Wiikingi meeskonna võitu ka HC Cosmose üle, kuid tulemuseks oli üllatusviik 1:1. Wiiking juhtis küll Enno Eerme väravast 1:0, kuid Lauri Mattuse tabamusest sündis viik.

Teisel poolajal mäng võrdsustus ja viimastel minutitel olid võiduväravale lähemal isegi ajakirjanikud. Parimad võimalused olid Raadio2 hokimehel Sven Maibaumil.

Viimases mängus SK Pedja ? HC Cosmos oli favoriit siiski Jõgeva meeskond. Seda enam, et HC Cosmos vajas turniirivõiduks kolmeväravalist edu.

Väljakuperemehed läksid kiiresti 1:0 ette, kuid vastu ootusi tuli varsti murrang. Ajakirjanikud viskasid järjest neli litrit (Mattus, kaks korda Sven Maibaum ja Marek Aarniste) Mati Tali väravasse ja juhtisid kuus minutit enne mängu lõppu üldvõiduks piisavalt 4:1.

Jõgevlastel õnnestus aga veidi hiljem põnevalt kulgenud mängus kaotusseisu kaheväravaliseks vähendada. Turniiri saatuse otsustas aga kümme sekundit enne lõpuvilet Tiit Lääne poolt siniselt joonelt visatud otsustav värav. 5:2 võit andis tänu paremale väravate vahele HC Cosmosele esikoha.

Suurimad teened HC Cosmose meeskonna edus olid kahtlemata väravavahil Ruslan Blinnikovil, samuti Jõgevalt appi tulnud kaitsemängijatel Janno Pärnal ja Taivo Ploomil.

Ajakirjanike meeskonnas mängiv endine jooksukuulsus Rein Tölp kinnitas, et tema pole Jõgevalt kunagi esikohata lahkunud ja see on tõsi.

HC Cosmos, mis loodi möödunud sügisel, on pidanud oma esimesel hooajal kümmekond kohtumist. «Bilanss on negatiivne, kuid esimesel hooajal on see ka loomulik. Seda rõõmustavam oli seekordne turniirivõit. Meie treeningud toimuvad Tallinnas Premia hallis, mida treenerina juhendab Uno Veski,» rääkis meeskonna kapten Tiit Lääne spordilehest.

«Ajakirjanike meeskonna võit oli igati teenitud,» ütles turniiri lõpetamisel SK Pedja mängiv treener Kaido Poom.

Turniiri patroon ja sponsor Kaido Lehtla andis võitnud meeskonnale üle uhke rändkarika, diplomid ja eriauhinnad. Samas avaldas spordilembene firmajuht arvamust, et Jõgeval, kus jäähoki on traditsioonidega spordiala, väärib see kindlasti suuremat toetust.

«Meie omalt poolt tahame seda turniiri kindlasti ka edaspidi elus hoida ja loodame, et Jõgeval mängutingimused lähiaastatel siiski paremaks muutuvad. Jäähokit on Jõgeval aastakümneid mängitud ja loodetavasti see traditsioon ei kustu,» ütles OÜ Juta & Kaido tegevdirektor Kaido Lehtla.

Imre Erimaa

blog comments powered by Disqus