JUHTKIRI:Tulusid saab deklareerida veel seitse päeva

Tuludeklaratsioone saab maksuametile esitada teatavasti 31. märtsini, seega on jäänud ainult seitse päeva. Viimastel päevadel käib Lõuna Maksukeskuse Jõgeva teenindusbüroos palju rahvast, on siiski küllalt arvestatav hulk inimesi jätnud deklaratsioonide esitamise nii-öelda viimasele minutile. Nii tekivadki viimastel päevadel hiigeljärjekorrad.

Vooremaa tuletab kõikidele oma tuludeklaratsiooni seni täitmata jätnud lugejatele meelde, et targem on tulud-kulud kirja panna veel sellel nädalal. Kel võimalik, kasutagu internetti. Lihtsaim viis on printida internetist välja oma eeltäidetud tuludeklaratsioon ja kontrollida kõik andmed üle. Kel vähegi võimalik, saatku ära e-deklaratsioon, niiviisi hoiate kokku enda ja teiste kallist aega.

Eelmisel aastal oli märtsi lõpus väga pingelisi päevi. Näiteks käis ühel 2003. aasta märtsikuu päeval tuludeklaratsioone esitamas ligi 500 inimest. Kui jätate oma deklaratsiooni esitamise viimasele hetkele, siis varuge aega ja kannatust. Pole ime, kui peate viimase deklareerimispäeva maksuameti kohalikus büroos veetma. See pole sugugi lõbus ajaviitmine. Tasub teada, et 26. märtsini võetakse tuludeklaratsioone vastu ka Põltsamaal.

Osa inimesi on pahased, et kuigi maksuamet lubas tagastada enammakstud summa viie päeva jooksul, pole seda tehtud. Juttu oli nimelt viiest tööpäevast, mitte nädalapäevast ja see kehtib vaid nende maksumaksjate kohta, kes ei ole e-maksuametist saadud eeldeklaratsioonis teinud mingeid täiendusi ega parandusi. Enammakstud raha saab kindlasti tagasi, maksuamet soovitab vaid pisut kannatust varuda.

Rohkem võib deklaratsioonide täitmisega probleeme olla füüsilisest isikust ettevõtjatel (FIE). Nüüd pole enam mõtet oma dokumendipatakaga maksuametisse tulla, et seal siis deklaratsioon koos inspektoriga ära täita. Ikka tuleb endal pea tööle panna ja kulud-tulud kokku liita.

Abi saab alati küsida infotelefonilt 1811, mis töötab kella 7st hommikul kella 21ni õhtul.

blog comments powered by Disqus