Juhtkiri:Püüame suveks noortele tööd leida

Peagi hakkavad koolides lõpukellad kõlama, kuid paljud noored ei mõtlegi kõige rohkem sellele, kuidas suvi otsa mõnusalt puhata. Tööle tahaks, raha on vaja!

Paraku pole see töö leidmine väikelinnades ja maal kuigi lihtne. Pakkumisi on peamiselt põllumajanduses, aianduses ja toiduainetetööstuses, ent sedagi kaugeltki mitte igas paigas ja kõigi jaoks. Tihti leiab tööd vaid tutvuste kaudu. Palgadki on väga erinevad, ning loomulikult teeb tuska, kui sõber teises kohas sama raske töö eest tunduvalt kopsakama summa taskusse pistab.

Nii püüavadki need, kel võimalik, parematele jahimaadele ehk  suurematesse linnadesse või välismaale minna. Samal ajal on aga enamikus maakondades, ka Jõgevamaal, tegelikult mitmetes majandusharudes tööjõupuudus.

Vastuolu? Loomulikult, aga üks selliseid vastuolusid, millest ei saa mööda vaadata. Siit kasvavad kaugemale mõeldes välja ka need põhjused, miks noored inimesed üldse maalt ära lähevad. Seda me ju ei taha.

Muidugi võib õpilaste palkamine ettevõtjatele lisaprobleeme tekitada, eriti neile, kes karmis konkurentsis firma ellujäämise nimel võitlevad ning riske võtta ei saa. Samas on meil juba piisavalt neid ettevõtteid, kellel võimalus kaugemale tulevikku vaadata.

Siit üleskutse kõigile, kes aidata saavad: püüame noortele suveks tööd leida! See tasub tegelikult ära. Julm reaalsus on selline, et kui praegu ei suudeta hakkajatele noortele tööd pakkuda, siis seistakse ühel hetkel lihtsalt fakti ees, et polegi siin enam neid, keda palgata. Lihtsalt on mujale mindud ? sinna, kus tööd leidub.

Noortele kodupaigas töö leidmisega peaksid rohkem tegelema mitte ainult ettevõtjad, vaid ka kohalikud omavalitsused ja riigiasutused. Kõige olulisem on aga see, et töökogemus on iga noore jaoks rikastav ja aitab edaspidises elus edukamalt toime tulla ükskõik millisel alal.

blog comments powered by Disqus