Juhtkiri:Palju väga head muusikat

Põltsamaa kandi inimestel on jälle vedanud, viimase nädalaga on nad saanud kuulata väga palju head muusikat. Ja täna lõpeb suure ühise kontserdiga Põltsamaa kultuurikeskuses järjekorras juba kümnes keelpillimängijate ja esimene kitarristide suvekool. Puhkpillimuusika suvekooli kaks vahetust ehk kaks nädalat seljataga ning pärast nädalast hingetõmbeaega olid taas Põltsamaa muusikakooli uksed valla noortele muusikutele üle terve Eestimaa.

Sellest esmaspäevast alustati kümnendat aastat järjest keelpillimängijate suvekooliga ning samal ajal ka esimese kitarristide suvekooliga. Osalejaid on kahes suvekoolis Hiiumaast Ida-Virumaani ja Tallinnast Võrumaani.

Aitäh väsimatule Põltsamaa muusikakooli direktorile Anne Kausile!

Et Põltsamaal otsustati kitarrimängijate suvekooliga algust teha, on igati teretulnud. Mõtte algataja oli siinse muusikakooli kitarriõpetaja Peep Peterson, kes koos Peeter Printsiga on Põltsamaa muusikakooli kitarriõpetajad ning muidugi ka ühed suvekooli õpetajatest. Kokku on kitarriõpetajaid suvekoolis kuus, lisaks eespool nimetatutele veel Aet Mikli ja Marek Talts. Kui Aet, Kuldar, Kristo ja Peep õpetavad klassikalist kitarri, siis Peeter ja Marek seevastu d?äss-poppi.

Selle üle, et keelpillimängijate suvekool ka kitarristid oma hõlma alla on võtnud, on viimastel põhjust erilist heameelt tunda, sest nii langevad korraldusmured ära ja õpetajad võivad ennast täielikult sisulisele tegevusele pühendada.

Keelpillimängijate suvekooli õpetajad võivad jälle kinnitada, et tänu kitarristidega ühinemisele muutus tunduvalt mitmekesisemaks ka repertuaar. On huvitavam nii õppida kui ka õpetada. Kitarrid, viiulid, vioolad, t?ellod, löökriistad – on palju võimalusi uuteks värvinguteks ja kombinatsioonideks. Lõppkontsert tõotab igatahes väga põnevaks kujuneda.

Kel vähegi mahti ja võimalust, minge kuulama. Seda enam, et ilmaennustajad prognoosivad nagunii vihmasevõitu nädalavahetust.

Järgmisel nädalavahetusel tuleb nagunii suurüritus “Põltsamaa Fest”, mis peaks jällegi head muusikat ja kuulsaid esinejaid põltsamaalastele ja kaugemaltki tulnud külalistele koju kätte tooma! Sellele kahepäevasele suurpeole oodatakse aga juba kuni 6000 külalist.

blog comments powered by Disqus