JUHTKIRI:Motomehed jälle kohal

Viimase paari nädala jooksul on jõgevamaalased näinud nii palju mootorrattureid ja pidanud kuulma väga palju mootorrataste põrinat. Kõigepealt BikerFest juuli algul Põltsamaal, siis Fim-Ralli eelmisel nädalavahetusel, mis ka otsapidi Jõgevamaale ulatus ning nüüd traditsiooniline Baltimaade suurim tsiklimeeste kokkutulek Jõgevatreff.

Eile keskpäeval oli Jõgeval üsna raske leida mootorratturiteta söögikohta, veel jagus põrisevaid sõidukeid ka linnatänavatele ja motomehi ning -naisi poodidesse. Ega nad siis ainult söömise ja shoppamisega piirdunud. Kindlasti käidi vaatamas meie kauneid kohti.

Täna kell 11.30 saab Jõgevatrefile tulnud tsikleid imetleda. Nimelt sõidavad motomatkajad siis kolonnis läbi Jõgeva linna.

Kui 1992. aastal kogunes esimesele motokokkutulekule 120 osalejat, siis 2003. aastal oli osalejaid juba 1800. Mullu kogunesid tsiklihuvilised Tartusse, kuhu tuli kokku 950 mootorratturit. Tartu oli valitud kindla eesmärgiga – valmistuda FIM-ralliks.

Jõgevatrefil astuvad kolmel päeval üles ansamblid ja toimuvad võistlused, samuti saab nautida saunamõnusid, käia baaris ja muul moel lõbutseda.

Motomeeste kokkutulekul käijad lähevad siit tavaliselt parimate muljetega. Seda asjaolu ei maksa alahinnata. Ja motomeestele ei maksa kallid broshüürid, vaid kaaslaste soovitused. Nii et järgmisel aastal võib oodata siin kokkutulekul käinute sõpru ja omakorda nende sõpru. Nii saavad paljude paljude riikide tsiklimehed teada, et on üks väike riik Läänemere ääres, kus on väga ilus loodus ja lahked inimesed. Küllap nad edaspidi tulevad meie maaga põhjalikumalt tutvuma. Heaoluriikide inimestel on vaja uusi sihtkohti ja uusi avastamata paiku.

blog comments powered by Disqus