JUHTKIRI:Ise tellisite endale tuisu tuppa!

Tähe 10 ja Rohu tänav 6 asuvad kortermajad Jõgeval olid tuisu ja külmaga rohkem kui nädala välisusteta. Õnnetuseks jäi ustetaoleku aja sisse ka talve tulek ehk esimesed tõsised tuisud ja külmad. Hanged ja paukuv pakane trepikojas pole just kuigi meeldiv talve algus.

Kuigi on teada, et mõnel aastal tuleb külm ja lumi varem, on see novembri lõpuks pea igal aastal kohal. Üllatuseks on see ainult remontijatele.

Uste vahetust kirjeldas üks majaelanik nii. Kõigepealt lõhuti vana sissekäik ära. Pärast mitmepäevast pausi tehti valmis ukseava, alles pärast järgmist mitmepäevast pausi hakati ukse peale mõtlema. Toodi uus uks kohale, see aga ei sobinud. Nüüd ongi nii, et ühele trepikojale on pandud uus metallist uks, teisele aga ajutine.

Jõgeva Elamu selgitas asja nii: Ebameeldivust tõi asjaolu, et peale tuulekoja seinte ladumist Columbia kiviga jäid uued välisuksed paigaldamata. Töövõtja seletuste järgi peab laotud sein esialgu tahenema, kuivama ja kivistuma. Kahjuks ilmastikutingimused muutusid ootamatult.

Veel teatas ettevõte, et kooskõlas Tähe 10 korteriomanike erakorralise üldkoosoleku otsusega, mis toimus 2. septembril, sõlmis AS Jõgeva Elamu maja sissekäikude renoveerimistööde teostamiseks töövõtulepingu OÜ-ga Saarma & Ko. Tööde lõpetamise tähtaeg on 15. detsember 2004. Tähe 10 maja üldkoosolek otsustas siis, et koos sissekäikude ümberehitamise ja viimistlusega paigaldatakse ka kolm uut välisust. Selle otsuse järgi tuli ka keldri sissekäikudele paigaldada tuletõrje nõuetele vastavad uksed ja remontida varikatused.

Niisiis – ise tellisite, ise külmetate! Loota, et keegi sellest kunagi ka muid järeldusi teeb, kui et majaelanikud ise kõiges süüdi jäävad, on päris lootusetu. Ega nõukaajal ka majavalitsus kunagi end süüdi tunnistanud.

blog comments powered by Disqus