Juhtkiri: Võidupüha varjuküljed

Tänavune võidupüha põlistus ajalukku sellega, et hullemini kui ühelgi aastal varem vandaalitseti Eesti riigilipu kallal. Kui Tallinnas on ametlikel andmetel teatatud vaid kuue lipu vargusest, siis tegelikkuses on kadunud lippude arv kindlasti suurem. Paljud majaomanikud lihtsalt ei hakka ilmaaegu hädaabi numbrit valima, kui on teada, et vargaid nagunii enam kätte ei saa.

Oleme muutunud tagakiusatavateks iseenda riigis, sest milleks muuks saab pidada kogu viimastel kuudel Tallinnas Tõnismäel toimuvat, kus Eesti lipuga kogunenud inimesi politseiautoga minema viidi, samal ajal kui märatsevaid vene noori lubati rahulikult koguneda ja eestlaste aadressil kõikvõimalikke rõvedusi karjuda.

Vooremaa arvates ei tohiks selline olukord riigi pealinnas kesta. Seda enam, et vaenuõhutamine tuleb ilmselgelt väljastpoolt Eestit, peaksid meie poliitikud tegutsema ühiselt ja senisest jõulisemalt. Et pronkssõduri ümbrus on suletud, on küll õige otsus, kuid siiski tekitab liiga pikale veninud ajutine olukord aina uusi provokatsioone ja varsti ei suuda keegi enam ära hoida kahe kogukonna tõsiseid kokkupõrkeid. Ohvriteks tuleb seejuures lugeda ka need vene noored, kes rumalusest provokatsioonidega kaasa lähevad ja kellest teistes oludes vähemalt mingi osa võiks kasvada meie riigile lojaalseteks kodanikeks.

Omariikluse aade peaks olema kui mitte ainuke, siis üks esimesi, mis kõiki meie erakondi peaks liitma ja mitte lahutama ning praeguses olukorras, kus me tõesti võime väita, et Eesti iseseisvus on ohus, tuleks unustada pisikesed erimeelsused ja ulatada üksteisele käed. Eesti lipu rüvetamist ei soovi kindlasti ükski parlamendierakondadest, kuid selleni oleme kahjuks jõudnud.

Ausammas okupatsioonile tuleks eemaldada kohe ja lõpetada igasugune valijate manipuleerimine. Seni on mõni erakond teinud venekeelsetele silma ja üks kasutanud Tõnismäe-teemat isikliku lüpsilehmana, kes korduvalt hästi piima annab. Sellise vastutustundetu tegevuse jätkumine võib aga viia riigi hävimiseni. Riigi huvid peaksid aga olema tähtsamad erakondlikest ambitsioonidest.

blog comments powered by Disqus