JUHTKIRI: Vallad hoolivad oma noorimatest elanikest

Vooremaa tõdeb rõõmuga, et Jõgevamaa vallad hoolivad oma noorimatest elanikest ja leiavad võimalusi nende vanematele ühekordset toetust maksta.

Jõgevamaa linnadest ja valdadest maksab seni suurimat ühekordset sünnitoetust Jõgeva linn, kus toetussumma küünib 2500 kroonini. Võimalik, et sünnitoetus järgmisel aastal tõuseb, kuid otsustamine jääb siiski poliitikutele.

Pajusi, Puurmani ja Palamuse vald ning Põltsamaa ja Mustvee linn maksavad oma elanikele lapse sünni puhul toetust 2000 krooni. Jõgeva vald maksab uuele ilmakodanikule 1500 krooni sünnitoetust ja lisaks veel 500 krooni lapse aastaseks saamisel. Toetuse saamiseks peavad lapse vanemad olema vähemalt pool aastat olnud Jõgeva valla elanikud, mida tõestab sissekirjutus elanike registris.

Pala vald maksab sünnitoetust 1000 krooni, lisaks detsembris aasta jooksul sündinud lastele 500 krooni. Eelmisel aastal sai uutele ilmakodanikele maksta välissponsori abiga veel 500 krooni lisatoetust, tõenäoliselt on see võimalik ka tänavu. Kasepää vald toetab oma valda sündivate laste vanemaid 1500 krooniga ning Põltsamaa vald 1400 krooniga.

Saare ja Tabivere vallas on ühekordse sünnitoetuse summa 1000 krooni. Torma vald sünnitoetust ei maksa, kuid vanemad saavad kingituseks paki imikuriietega.

Vaevalt ühekordne sünnitoetus kedagi last muretsema paneb, küll aga on see raha lapsevanematele väikeseks abiks ning näitab omavalitsuse suhtumist. Sündivus on paraku terves Eestis, eriti maapiirkondades, üsna madal. Ka Jõgevamaal on iive negatiivne.

blog comments powered by Disqus