JUHTKIRI: Vabatahtlikud on valmis appi tulema

Nädalavahetusel tormis kõige rohkem kahjustada saanud Pärnus olid abiks ka kohaliku Punase Risti esmaabirühma vabatahtlikud, kes tegutsesid seal, kuhu toodi evakueerituid ning aitasid neid soojade tekkidega katta. Samuti olid vabatahtlikud abiks kiirabile.

Ka Saaremaal olid tormikahjustused suured ning Punase Risti esmaabirühma juht oli pidevas ühenduses nii keskorganisatsiooni kui ka vabatahtlikega, et vajadusel kiiresti appi minna. Seekord nende abi küll ei vajatud.

Kui seekord oleks Pärnusse rohkem abi vaja olnud, oleks kõigepealt pöördutud kõige lähema rühma poole, selgitas Punase Risti peasekretär Riina Kabi. Jõgevamaa Punase Risti esmaabirühm tuleb kokku järgmisel laupäeval.

Vooremaa tõdeb rõõmuga, et vabatahtlikud on valmis appi tulema ka Eestis kannatada saanud piirkondadele ja inimestele.

Punase Risti kohustuseks on aidata õnnetuses kannatanud inimesi. Organisatsiooni eesmärgiks ei ole tegeleda hoonete taastamise või teede ehitamisega, vaid just humanitaarabiga. See tähendab, et annetusi oodatakse inimeste abistamiseks hetkeseisu parandamiseks. Kes kõige rohkem abi vajavad, selgitatakse välja koostöös kohaliku omavalitsuse ? valla või linnaga.

Kihnus sai tormi tõttu tõsiselt kannatada perekond, kus naine kasvatab üksi nelja last ja hooldab voodihaiget vanaema. Perekonnal pole riideid, voodipesu, magamisaset, lastel koolitarbeid. Punane Rist on Pärnus korjanud ka mitmesugust abi: toiduaineid, voodipesu ja madratseid, koolitarbeid ja riideid. Kihnu Veeteed toimetavad abivajajatele humanitaarabi, mis sisaldab toiduabipakke ning eluks esmavajalikku, kohale tasuta. Esimene saadetis läks Pärnust teele reede õhtul.

Lisaks Punasele Ristile koguvad heade inimeste annetusi ka UNICEF Eesti, Lääne ja Pärnu maavalitsus ning Pärnu ja Haapsalu linn. Neljapäeva hommikuks olid head inimesed ja ettevõtted aidanud abivajajaid ligi 93 000 krooniga, kõige enam oli annetatud Pärnu linnavalitsuse spetsiaalsele kontole, kuhu oli kogunenud neljapäeva keskpäevaks 78 530 krooni.

Me aitame mitte ainult kaugel Aasias kannatanuid, vaid suudame toetada ka kannatanud kaasmaalasi.

blog comments powered by Disqus