Juhtkiri: Uued poed annavad ostjale võimaluse valida

Uusi kauplusi kerkib nagu seeni pärast vihma enam mitte ainult Tallinnas, vaid kõikjal üle Eesti. Jõgeval avatakse täna Tähe tänaval Grossi pood, järgmise aasta algul peaks uksed avama Selver ning tulemas on ka T-Market. Ei jää uutest poodidest ilma ka Põltsamaa ja Mustvee ning küllap hakkab neid järjest enam lisanduma ka maakohtadesse.

Ostjatel on igal juhul põhjust rõõmustada. Kõigepealt annab see võimaluse valida, kuhu minna, ning kindlasti suureneb ka kaupade valik. Sama tähtsad on enamiku rahva jaoks hinnad ? reeglina püütakse osta ju sealt, kus odavam. Paranema peaks ka teeninduse kvaliteet, mis nii mõneski Jõgeva poes lonkab. Oleme ju näinud olukordi, kus neljast kassast töötab ainult üks ja rahvas seisab sabas.

Selgelt positiivne sõnum on uute poodide puhul ka see, et tuleb juurde terve hulk uusi töökohti. Maapiirkondade puhul on see eriti tähtis, kuid siingi võib juba juhtuda, et mitmes valdkonnas polegi korralikku töötajat võtta. Kui aga töötajate leidmisel tekivad probleemid, ollakse sunnitud senisest kõrgemat palka maksma.

Uute konkurentide üle senised poeomanikud vaevalt et rõõmustavad, ent loodetavasti jäävad nendegi firmad ellu, kui nad suudavad ajaga kaasas käia ning piisavalt head kaubavalikut, normaalseid hindu ja tasemel teenindust pakkuda.

Laiemas plaanis tähendab uute kaupluste kerkimine sedagi, et rahval on rohkem raha, et poes käia. See on märk, et majanduses liiguvad Eestis ja meiegi maakonnas asjad ülesmäge. Samas tahaks aga näha, et lisaks uutele poodidele tekiks juurde rohkem ka neid ettevõtteid, kus midagi käegakatsutavat toodetakse. Siis on neidki, kes rõõmsalt poodi ruttavad, veelgi enam.

blog comments powered by Disqus