JUHTKIRI: Uued kauplused rõõmustavad tarbijat

Reedel avati põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud Jõgeva Majandusühistule kuuluv Kaarepere kauplus. Renoveerimistööd läksid maksma rohkem kui pool miljonit krooni, aga ostjad saavad nüüd kauba hõlpsamini kätte ja müüjatel on parem pakutavat välja panna.

Kauplusse on paigaldatud uusi külmikuid ja külmkamber piima- ja lihatoodete hoidmiseks. Müügisaalis hoiavad konditsioneerid õhu värskena. Igatahes soliidne kauplemisruum, kuhu pole häbi ka väliskülalisi saata.

Eks maapoest ostetakse kõige sagedamini ikka leiba, saia ja vorsti. Mõistagi kuuluvad poe argimiljöösse ka õllesõbrad. Palju ostetakse ka tarbekaupu.

Ka Jõgeva inimestel ja linna külalistel on täna hea päev ? OÜ Kuremaa Lihatööstus avab Jõgeva kesklinnas lihapoe. Samades ruumides on kunagi asunud apteek, viimati tegutses seal kommipood. Ostjatele pakutakse värsket ja külmutatud liha, sinke, vorste ning kulinaariatooteid.

Liha tuuakse poodi Kuremaa Lihatööstuse Palamusel asuvast lihatsehhist. Ettevõtte tellimusel valmistab vorste ja sinke Põltsamaa vorstitööstus OÜ Vecordia ning kulinaariatooteid Palamusel asuv OÜ Tootsteele.

Omanikud kinnitasid, et esimene kauplus ei jää viimaseks. Tore on, sest tarbija jaoks valik aina laieneb.

Enamik kaupmehi on juba aastaid nn euronorme kirunud, sest nende täitmiseks tuleb väga palju investeerida. Nende normidega on ka nii, et kui näiteks naiste teivashüppe maailmarekord on 4.92, siis meie oleme oma lati seadnud juba 5.50 peale ning kurdame, et ei suuda kuidagi üle hüpata.

Aga tarbija muidugi ainult rõõmustab, sest puhtast ja ruumikast kauplusest on tunduvalt kindlam toitu osta kui nurgatagusest keldripoest.

blog comments powered by Disqus