Juhtkiri: Uue bussijaamaga võidavad kõik

Tõsi ta on, et jõgevamaalased on oma bussijaama juba aastakümneid oodanud. Lõpuks ometi tegi linnavolikogu nüüd otsustava sammu, andes ATKO Haldusele hoonestusõiguse bussijaama ehitamiseks Jõgevale. Tõenäoliselt asi enam seisma ei jää ja aasta pärast on Jõgeval vajalik hoone olemas.

Kui Jõgeva linna kodanikele on oluline, et nende linn ei oleks teistest maakonnakeskustest viletsam ning omaks hubast ja mugavat bussijaama, võib-olla parematki kui paljudes teistes linnades, siis otsest ja karjuvat vajadust jaamahoone järele tunnevad praegu pigem Jõgeva maakonnas elavad inimesed. Tulles linna asju ajama, on just maainimesed need, kes praegu bussijaama puudumise all kannatavad, sest kohta, kus bussi tagasiminekuni aega parajaks teha, Jõgeval ju pole.

Kindlasti on kõik asjaga seotud inimesed huvitatud sellest, et Jõgeva uus bussijaam saaks ka kauni, linnaruumiga harmoneeruva välisilme ning samas oleks seestpoolt nii funktsionaalne kui ka kodune. Võib-olla just siinkohal võiks Jõgeva õppida teiste linnade varem tehtud vigadest neid enam mitte korrates. Ei ole ju näiteks tartlased ega viljandlased oma uute bussiootamispaikadega sugugi rahul.

Bussijaama söögikohta luues oleks kindlasti mõistlik arvestada, et pakutav toit oleks odav, kuid samas ei pakuta mitte rämpstoitu, vaid hoopis tervislikku või talupojatoitu.

Mis puutub busside sõiduplaanidesse, siis loodetavasti võtab bussijaama tulevane juht sellegi oma südameasjaks. Inimesed vajavad kindlasti infot ka ümberistumisvõimaluste kohta ning oluline on, et bussijaam omaks teavet mitte üksnes ASi ATKO Grupp valduses olevate bussiliinide kohta, vaid teeks oma reisijate heaolu nimel sõiduplaanide osas koostööd kõikide bussifirmadega.

Arvestama peab veel sellegagi, et päris kindlasti hakkavad just bussijaamas kogunema ka noortekambad. Loomulikult ei oota keegi bussifirmalt, et nad rajaksid ooteruumi eraldi noortekeskuse, kuid koostöös linnavalitsusega saaks ehk leida mingi variandi, kuidas parema puudusel just bussijaama kogunevad rullnokad ei hakkaks tavalisi reisijaid häirima, vaid et uue bussijaamaga võidaksid kõik ja kõikidel oleks Jõgeval hea.

blog comments powered by Disqus