JUHTKIRI. Töötud tuleb tööellu tagasi tuua

Voore aktiviseerimiskeskus on teinud ära väga suure töö ? pikaajalised töötud on kodudest välja meelitatud ja nad julgevad juba isekeskis üht-teist teha. See tähendab, et pool teed taas tööellu jõudmiseni on juba käidud. Teine pool on paraku veel ees. Ja see töö pole kerge.

Nüüd tuleks õpetada neile suhtlemist tööandjaga, elulookirjelduste kirjutamist ning arvuti kasutamist. Töötu peab saama keskusest tuge ja tööharjumusi, mille abil ta suudab pöörduda algul tööhõiveametisse ja sealt juba tööturule. Osa inimesi peab ilmselt õppima uue eriala, sest seniõpituga pole enam võimalik tööd saada.

Aktiviseerimiskeskuse eelarve on suurenenud üle kolme korra ehk 270 000 kroonilt 2003. aastal ligi miljoni kroonini 2004. aastal ja seda koos kavandatavate investeeringutega. Iga liikme osalus on 35 000 krooni pluss 15 protsenti projektidele. Iga kroon, mis aktiviseerimiskeskusele juurde tuleb, on teretulnud. Lähiajal on ilmselt loota abi ka Euroliidu projektidest.

Keskus peaks aitama kogu Jõgevamaa, aga osaliselt ka Ida-Virumaa ja Tartumaa lähimate valdade töötuid, selleks aga oleks vaja normaalselt toimivat bussiühendust, mida praegu kahjuks pole.

blog comments powered by Disqus