Juhtkiri: Tasub käituda tervislikumalt

Sügis on nüüd päris kindlasti käes, pärast viimatisi tormituuli ei unista enam keegi Eestimaal vist sellest, et ilmad veel tagasi soojaks võiksid minna. On veel isegi hea, kui mõnel päeval saab pisut kuivemat ilma ja päikesepaistelise päeva eest tuleb olla taevale tänulik.

Pimedate õhtute pikenedes ning ilma külmaks ja kõledaks muutudes tunneme, kuidas see olukord hakkab mõjutama ka meeleolu. Ometi ei saa põhjamaade inimesed karude kombel talveunne minna, kuigi sageli tekib säärane tunne, et tahaks oti kombel kaevata endalegi sooja koopa, tõmmata kerra ja magada kuni kevadeni.

Raske on see meie kliima tõepoolest, kuid me teame, et pole mõtet kurta, paremaks ta lähemal ajal ei muutu. Ees on ootamas veelgi vastikumad ilmad ja inimesed peavad nendega ise hakkama saama. Alati on saadud.

Võib-olla just sügisele ja talvele vastu minnes, mil iga-aastane viirustelainegi kimbutama hakkab, on hea varustada end mitmesuguste raviteedega, mida pakuvad meie loodusapteegid ja mida toodavad ökotalud. Võib-olla just sügisel tasub mõelda sellele, mida me õigupoolest sööme, tasub ennetada tekkivaid haigusi ning püüda käituda tervislikumalt.

Selleks puhuks pakub tänane Vooremaa, et muu hea ja kasuliku kõrval võiks proovida senisest rohkem süüa näiteks tatratooteid, mis aitavad reguleerida vere kolesteroolitaset, leevendavad peavalusid ja korrastavad suhkruainevahetust. Tatrapadjal magades jõuab inimeseni tatrataime eluenergia. Võib-olla aitab just tatrapadi mõnel inimesel leida uuesti tasakaalu ja tulla toime ilma liigsete ravimiteta.

Kui aga sügismasendus läheb liiga suureks, tasub alati õigel ajal abi otsida. Tuleb rääkida teiste inimestega, olgu siis sõprade või professionaalsete nõustajatega. Kindlasti pole aga abi alkoholi üledoseerimisest või maanteedel kihutamisest ? põgenemine reaalsuse eest ei anna kunagi pikaajalisi soovitud tulemusi. Tervislikumalt elades põhjustame aga vähem muret ja hingevalu neile, kellele oleme olulised.

blog comments powered by Disqus