Juhtkiri: Suvekoolide fenomen Põltsamaal

12. korda tegutseb tänavu suvel Põltsamaal puhkpillimängijate suvekool. Kõigepealt 80 last ja siis järgmisel nädalal 70 last.

Keelpillimängijate suvekool oli mullu kümnes ja kitarrimängijate suvekool esimene. Keelepillimängijate suvekool ainult rõõmustas, et ka kitarristid nendega liitusid. Niiviisi muutus repertuaar tunduvalt mitmekesisemaks ja oli huvitavam nii õppida kui ka õpetada.

Alati jõuavad aga kõigepealt Põltsamaale  puhkpillimängijad. Nii ka tänavu. Põltsamaa Muusikakooli uksed on noortele muusikutele üle terve Eestimaa suvel valla. Palju noori inimesi ja muusika ilmestavad väikelinna elu ning annavad inimestele võimaluse kontsertidel käia. Kontserte on palju ja erinevates kohtades. Nii et pole imestada midagi, kui õhtuti muusika pea igast uksest ja aknast sisse tuleb. Ja kontserdid on alati veel ka üsna põnevad. Kes kuulata oskab, jääb rahule.

Osalejaid on suvekoolides alati olnud Hiiumaalt Ida-Virumaani ja Tallinnast Võrumaani. Lapsed meelitab kohale võimalus eakaaslastega koos olla, musitseerida ja uusi sõpru leida. Ring on täis saanud, sest mitmed õpilastena suvekoolides kaasa löönud tulevad  õpetajatena tagasi. See ongi Põltsamaa fenomen. Järelikult on neid kokkusaamisi väga vaja. Jõudu Põltsamaa muusikakooli õpetajatele ja kõikidele teistele suvekoolide korraldajatele!

blog comments powered by Disqus