Juhtkiri: Sportimisvõimalused ja pealehakkamine

Kõikvõimalike argielu pingete maandamiseks on alati soovitatud hakata kasvõi mingilgi moel spordiga tegelema. Ometi pole sugugi alati lihtne seda sobilikku ala ja võimalusi leida. Või jääb asi tahtmise taha.

Jõgevamaad võib kindlasti pidada sportlikuks kandiks ning tänavu on siin oluliselt laienenud ka sportimisvõimaluste ring nii tõsisemate tegijate kui asjaarmastajate jaoks. Jõgeva linn võib õigusega uhke olla uue staadioni üle, paljud väiksemad kohad saavad aga rõõmustada näiteks korda tehtud võrkpalliväljakute üle.

Samas tasub eeskuju võtta ka väiksematest asjadest ning eriti siis, kui inimesed on otsustanud omaalgatuse korras midagi ära teha.

Hea näide pealehakkamisest on tänase Vooremaa spordikülje artikkel, mis räägib sellest, kuidas erinevas vanuses ja erinevatel elualadel tegutsevad mehed tulid kokku ja otsustasid luua oma saalihokivõistkonna, et siis asjaarmastajatena nädalalõppudel teiste omataolistega üle Eesti jõudu proovida.

Vooremaa on igati nõus mõttega, et üheskoos sporti teha on tunduvalt mõistlikum ja tervislikum kui õllekannu taga konutada. Sellised ettevõtmised väärivad tähelepanu ning kindlasti on sarnaseid algatusi palju rohkem, kui toimetus teab. Tore oleks, kui inimesed ise saadaksid meile rohkem sõnumeid oma maanurga sportlikest üritustest.

Saalihoki on viimastel aastatel Jõgeva spordielule ehk kõige rohkem kuulsust toonud, kuid igaühel on õigus propageerida ja harrastada just seda ala, mis kõige südamelähedasem ja mõnusam tundub.

Mida rohkem inimesi, nii noori kui vanu, mehi kui naisi, leiab tee spordi või vähemalt aktiivse liikumise juurde, seda tugevamaks muutub ühiskonna vaimne tervis. Rõõm liikumisest kandub üle ka igapäevatöödele ning naeratavaid inimesi on taas rohkem. Ja see peaks ju meile kõigile meeldima, eks ole?

blog comments powered by Disqus