Juhtkiri: Riigi viljasalv kolis Jõgevale

Riigile kuuluv Eesti Viljasalv müüb Tallinnas Hiiul asuvad kontorihooned, teraviljaelevaatori, jõusöödatsehhi, veski, laod, raudteeharu ja veduridepoo ning nende aluse maa ning kolis 1. juulist Jõgevale. Selleks ostis firma Jõgeval pankrotistunud viljasalve vara.

Eesti Viljasalve juht Arvi Tupits põhjendas aprillis Vooremaale antud intervjuus asja nii: “Viljasalv teenindab eelkõige põllumehi, Tallinna ümbruses on jäänud alles vähe põllumajandust, meie põhiklientuur asub kaugemal. Ainus viljasalve omanduses olev elevaator Tallinnas Hiiul on väga halvas asukohas. Ees on Kopli jaam, mis on tõsiselt ummistunud. Ka on problemaatiline vilja raudteetsi Kopli sadamasse toimetamine. Põllumehed ei pääse suurte autodega Hiiule, sest väga paljud ümberkaudsed tänavad on raskeveokitele suletud.”

Jõgeva on Eesti Viljasalvele hea asupaik: Kesk-Eesti, raudtee on olemas, midagi paremat ei oska tahtagi.

Viljahoidlasse tuleb riigi viljasalvel veel väga palju investeerida. Kaks normaalses korras objekti viljahoidlas on kontorihoone ja kaalumaja. Kõik ülejäänu on korda tegemata. Raudteekaal on küll olemas, kuid raudtee laadimissõlm on puudu. Viljahoidla pankrotivara ostmine tähendab koha ostmist koos kaalu ja kontoriga, ülejäänut tuleb hakata looma. Osa ladusid on muidugi paremas korras, osad aga üsna armetus seisus. Tänavu jõuab riigi viljasalv teha Jõgeval vaid hädapärast remonti, kõik ülejäänud tööd jäävad järgmisteks aastateks.

Jõgeva võidab riigi viljasalve kolimisest töökohti ja ka makse töötajate palkadelt, samuti areneva suurettevõtte, mis sellest, et riigi omanduses. Seda polegi nii vähe, kui esialgu paistab.

blog comments powered by Disqus