Juhtkiri: Päästjate ennastsalgav töö

Eelmisel kesknädalal tegid Mustvee tuletõrjujad-päästjad mitu tundi tõhusat tööd, et päästa vabadusse linna keskkatlamaja korstnasse kinni jäänud toonekurge.

Mustvee kommunaalettevõtte töötajad püüdsid üle kolmekümne meetri kõrguse korstna jalga küll lahti raiuda, kuid nende jõud jäi napiks. Helistati siis häirekeskusese telefonile 112. Sealt anti teade Jõgevamaa päästeteenistuse Mustvee tugikomandole,  ja vahtkond eesotsas  meeskonnavanema Taavi Pärnaga sõitiski sündmuskohale.

Korsten, kuhu toonekurg kukkus, oli üle kolmekümne meetri kõrge. Mehed ei leidnud muud päästeteed, kui jätkata korstnajala lahtikaevamist.

Praegu õpetavad vanad noori lendama, ja arvatavasti olid need kaks- üks noor ja teine vana- tulnud meile kusagilt kaugemalt. Eks nooreke tahtis ka teise kure kõrvale  korstna otsa lennata, aga nagu ta toru koonusele kakerdas ja tiivad kokku pani, nii vajuski alla. No muidugi, kui oled võõras kohas, ega sa siis tea, kuhu astuda või kuidas olla.

Katlamaja ju suvel ei tööta, aga hea, et selle juhataja saadi kohe kätte ja päästjad asusid korstnajalga auku tegema. Kobin korstnas tähendas, et kurg on veel elus! Kurel vedas, sest ta kukkus korstnasse mitte pea, vaid taguots ees. Teiseks et oli tegemist puuküttega katlamajaga, puutuhk on pehmem ja kolmandaks, et üks inimene märkas just tema allakukkumist ja et olid vaprad mehed, kes võtsid vaevaks mitu tundi korstna juures kaevata.

Koos viimase sodiga pupsatas kurg alla, oli teine veel valgema ja puhtama olemisega kui päästjad. Nagu ta korstnajalast välja tõsteti ja lahti lasti, jooksis kurg mõne sammu, ajas tiivad laiali ja tõusis õhku.

Päästjad on pidanud jalutusnööri otsas olnud kassi puu otsast alla tooma, päästma parte Palamusel lüüsist, puu vahele jäänud lehma lahti päästma ja ka tiiki kukkunud lehma sealt välja tooma.

blog comments powered by Disqus