Juhtkiri: Õppida pole kunagi hilja

Vähemalt koolis käivate laste vanemad ja õpetajad tähistavad kaht uut aastat ? üht jaanuaris, nagu kõik ülejäänud inimesedki, ja teist septembris, kui algab uus kooliaasta.

Septembris olevat kõik uus ? koolimajad korrastatud ja remonditud, klassiruumid puhtaks pestud, uued töövihikud ja õpikudki, viimased enamasti küll juba kasutatud, aga sisult ikkagi uued. Siis veel kirjutus- ja joonistustarbed, dressid, jalatsid, koolikotid? Ja ka osadest riietest on suvega juba lootusetult välja jõutud kasvada. Nii et lapsevanematel peavad augustis-septembris rahakotirauad ikka väga tihti lahti käima. Ja lõpuks kipub tengelpungas tuul uitama.

Uus kooliaasta algab nii mõneski peres pea kõikidele pereliikmetele taas õppimaasumisega. Enam pole nii, et kord õpituga saab eluaeg hakkama. Nüüd tuleb end vähemalt iga viie-kuue aasta tagant täiendada ja paljud lapsevanemad ei pea liigseks luksuseks ka ise koolipinki nühkida. Õppida pole kunagi hilja. Ei maksa häbeneda oma aastaid ega end noorte keskel sellepärast kehvasti tunda.

Vahel juhtub ka nii, et muna kipub kana õpetama, aga mõnes asjas, näiteks arvuti tundmises, ongi noorem põlvkond enamasti targem. Nendesse õpetussõnadesse pole siis mõtet üleolevalt suhtuda.

Statistika näitab, et nii nagu tänavu, läheb ka järgnevatel aastatel üha vähem lapsi kooli. Järgmised viis-kuus aastat pole millegi üle rõõmustada. Praegu sünnib küll lapsi taas rohkem ja loodetavasti muutub see statistika peagi veel rõõmsamaks.

Vooremaa soovib kõikidele õppuritele head algavat kooliaastat!

blog comments powered by Disqus