JUHTKIRI: Mis saab Kuremaa varadest?

Täna peaks Kuremaa õppemajand olema likvideeritud, varad leidnud uue peremehe ja Kuremaa põldudel käima töö. Paraku see nii pole. Tehnikumi inimesed ei tea, mis saab osadest varadest, mis saab neist endist. Ja see ei puuduta vaid paari-kolme inimest.

Tuleb nõustuda nendega, kes kinnitasid juba talvel, et Kuremaa tehnikumi likvideerimise otsus tehti kiirustades ja piisava põhjalikkusega ette valmistamata. Erinevate huvirühmade soov omandada tehnikumi vara oli ette näha, nii et lausa üllatusena ei tohtinuks see kellelegi tulla.

Endiselt jääb selgusetuks, kes siis vara müüb. Kas reorganiseerimiskomisjon? Ministeerium? Maavanem?

Haridusministeeriumil oli plaan valmis olnud, kuidas tehnikumi varadega valutult toimetada, siis aga sekkusid kohalikud juhid ja kõik peatati. Nüüd ei saa enam keegi aru, kes ja kuidas. Miks varasid vallale üle anda ei saanud, pole ka päris selge.

Erinevate huvide kokkupõrkumisest on sündinud suur segadus ja sellepärast kannatavad need, kes enda kaitseks suurt midagi ette võtta ei saa. Kui 180 hektarit jääb sööti, on päris jama. Kui aga 97 lehma ja 91 noorlooma nälga jääksid, on juba kuri karjas. Aga see viimanegi stsenaarium pole päris utoopia, sest lüpsjad-talitajad on 25. juunist kõik koondatud.

Kogu likvideerimisprotsess aga ei piirdu ainult põldude ja loomadega. Mis saab Kuremaa lossist? Kes hakkab ühiselamuid välja rentima? Suvel saaks neid ju kasutada ja raha teenida. Mis saab ikkagi spordikompleksist? Kes seal tegutsema hakkavad? Kas korvpallurid või veel keegi?

Küsimusi on Kuremaa saatuse ümber praegu rohkem kui vastuseid. Ja sellepärast jälgib Vooremaa kindlasti toimuvat ning annab ka lugejatele teada.

blog comments powered by Disqus