JUHTKIRI: Messile!

Eile ja täna oli Jõgeva kesklinnas nii palju rahvast, et ei mäletagi enam, mis puhul nii paljudel inimestel on muidu üsna vaikse väikelinna keskusesse asja. XI Kesk-Eesti mess toodi seekord Virtusest kesklinna ja Jõgeva kultuurikeskusse, kohavahetus on messile hästi mõjunud.

Juba väljas on hästi palju uudistamist ? eelkõige autod, aga ka muu põllutehnika ja taimed. Ja loomulikult rikkalik kultuuriprogramm.

Palju elevust tekitas eile Jõgeva Kunstikool. Nimelt portreteeriti eile messil osalevaid firmasid ja ka messi külastajaid. Kõik huvilised said lasta seda teha sümboolse tasu eest.

Täna toimub papist autode ralli “Jõgeva Papp 2004”, kus osalemiseks tuli ennast reedel kirja panna. Rallil osalev auto võib olla koopia olemasolevast või ka ideeauto tulevikus.

Autode ehitamist alustatakse kell 12.00. Kokku ehitatakse nii mitu autot, kui on messil autofirmasid. Iga autofirma kohta moodustatakse üks võistkond, kus võib olla kuni 7 liiget.

Korraldajad jagavad kõigile võistkondadele korraga välja ehitusmaterjali ? pappkastid ja teibi. Tööriistana tohivad võistkonnad kasutada ainult papinuga. Auto kaunistamiseks võib kasutada eelnevalt välja lõigatud pilte või autofirmade reklaamkleebiseid.

Autode ehitamiseks on aega täpselt 1 tund. Pärast ehitamist lähevad kõik autod katsetamisele, kus hinnatakse automudeli sõnalist tutvustust; auto välimust, liikumiskiirust, manööverdamisvõimalusi, mahutavust, vastupidavust ja kompaktsust. Autoralli üldvõitja selgitatakse kõikide katsete tulemuste summeerimisel.

Laupäeva õhtul korraldab muusik Aimar Pihlak messitelgis aga Karaokekunn 2004 finaali.

Tegevust leiavad messil nii suured kui ka väikesed. Ilmataadiga sõlmitud kokkuleppe järgi peaks messi külastajatele jaguma päikest, lausa suvist sooja ja pisut pilvigi.

blog comments powered by Disqus