Juhtkiri: Majutuskohti tuleb tasapisi juurde

Kunagises Aidu meiereimajas, hilisemas Nurmekunda piimakogumispunktis, mis vahepeal pikka aega tühjana seistes tondilossiks muutuma kippus, on nüüd mugav ja õdus külalistemaja. Praegu on majutuskohti 8 ? 10 inimesele, 36-kohaline konverentsisaal ja saun. Maja omanikel Tiina ja Meelis Vennol on edaspidi plaanis nii saali- kui ka majutuskohti juurdegi luua.

Kõik oleks kena ja tore, kui ainult jõud ja energia liigse bürokraatiaga maadlemisel ära ei kustuks.

Ettevõtmine on igati tervitatav, sest sügisel peetud Põltsamaa arengukonverentsil jäi turismiasjatundjate jutust kõrva, et Jõgeva-, Rapla- ja Järvamaal kipub voodikohti väheks jääma.

Samas võisime heameelt tunda selle üle, et siseturism on Jõgevamaal tublisti kasvanud. Kui meie majandus aga enam nii jõudsalt ei kasva nagu eelmistel aastatel, võib karta ka siseturismi kasvu raugemist.

Seetõttu tulekski ärksate inimestega koos mõelda, milliseid uusi ja huvitavaid turismitooteid oleks meie maakonnal pakkuda, mis külalised kindlasti kohale meelitaks. Ja nende toodete vähesust ning ideede puudust pole küll karta. Ni?itooted pidid väga hästi kaubaks minema, kinnitavad asjatundjad.

24. jaanuar 2008. a

blog comments powered by Disqus