JUHTKIRI: Lennukaid mõtteid, abituriendid!

Täna hommikul istusid abituriendid küpsuskirjandit kirjutama. Tõenäolisteks kirjanditeemadeks on kindlasti NATO ja Euroopa Liit ning sündmused Iraagis, aga kindlasti ka midagi noortest inimestest ja nende tulevikuunistustest.

Kirjandit abituriendid eriti ei karda, mõned eelistavad kindlasti kirjutada vabal teemal, sest siis saab oma mõtteid väljendada ning teadmisi rakendada. Osa abituriente valmistusid ka kirjandiks hoolikalt, otsides üles vanad kirjandid ja vihikud, sest aastate jooksul on paljud asjad meelest läinud ja vajavad kordamist.

Nii mõnigi koolilõpetaja hakkas eksamiteks valmistuma juba sügisest, osa pole siiani veel midagi õppinud. Tavaliselt teevad nad seda viimasel hetkel, üritades paar-kolm päeva enne eksamit materjali omandada. Kuidas keegi hakkama saab, sõltub konkreetsest inimtüübist ja tema õppimisharjumustest ning sellestki, kui hea pea noorel inimesel on.

Kõige raskemateks eksamiteks peetakse siiski matemaatikat ja ajalugu. Osa abituriente teeb teadlikult rohkem riigieksameid, et oleks võimalik kandideerida mitmele erialale. Osa koolilõpetajaid tegid juba möödunud kevadel mõne riigieksami ette ära, selle võrra on neil tänavu lihtsam.

Eksamiteks valmistumiseks peab väga palju vaeva nägema, kuigi ilusad kevadilmad meelitavad välja.

Samas on noored realistid. Kui valitud erialale kohe sisse ei saa, õpitakse aasta mõnes sellises koolis, kus saab kutse kätte. Järgmisel aastal proovitakse uuesti kõrgkooli sisse saada.

Noormehed lähevad pärast gümnaasiumi sõjaväkke aega teenima. Seejärel alustavad õpinguid.

Vooremaa soovib kõigile lõpukirjandi kirjutajatele lennukaid mõtteid!

blog comments powered by Disqus