JUhtkiri: Laupäeval kooli!

Kuigi tavaliselt laupäeviti koolis ei käida, on täna teisiti. 1. september on langenud laupäevale ning koolid täituvad teadmiste- ja tarkusepäeval ebasobivale kalendripäevale vaatamata. Õige õppetöö algab muidugi alles esmaspäeval, 3. septembril, kuid eks esimene koolipäev olegi rohkem pidulik sündmus ja seetõttu sobibki ta puhkepäevale rohkem. Nii saavad esimese klassi juntsud takistusteta isa-ema käekõrval kooli poole minna ja eks ole kooliaasta algus sündmus nendelegi peredele, kelle võsukesed mitte esimest aastat kooli ei lähe.

Iga uus algus on alati huvitav ja Vooremaa loodab, et Jõgevamaa lapsed lähevad oma koolidesse rõõmsal meelel. Pidupäeva puhul ei ole ehk päris kohane kõnelda sellest, et leidub neidki lapsi, kes  ei pruugi kooliminekut sugugi suure rõõmuga oodata. Loodetavasti on neid, kes pelgavad kooli minna, sest neil on varasematest aastatest kurvad kogemused, võib-olla isegi hirmud,  Jõgevamaal võimalikult vähe. Loodetavasti pole koolivägivald meie maakonnas suur probleem, kuid ikkagi tasub kõigil silmad lahti hoida ja igasugusest kiusamistest alati teada anda.

Kindlasti on igas koolihoones suve jooksul ka remonti tehtud, mõnes rohkem ja mõnes vähem.

Uutmoodi on tänavune kooliaasta sellegi poolest, et jääb ära see hirmus töövihikute ostmise mure. Lasterikkale perele pani kopsakas summa, mis töövihikute tõttu rahakotist kadus, eelmistel aastatel alati korraliku põntsu.

Iseasi, kas neid töövihikuid üldse nii tohutult palju vaja on. Väikesed lapsed vajuvad nende raskuse all tavaliselt ju päris kokku ja arvata võib, et õpetajad, kelle elu töövihikud oluliselt lihtsamaks teevad, tellivad neid nüüd juurde veelgi virgemini kui enne.

On tore, et esimesel koolipäeval pakutakse Jõgevamaa koolibussides Kalevipoja kommi. Kuigi, kuidas sellel Kalevipojal omal ajal selle kooliharidusega õieti oligi? Olgu kuidas on, aga kooliaasta algus puudutab peaaegu kõiki inimesi. Kes ei lähe täna just ise kooli, see leiab kindlasti mõne tuttava, kelle peres täna kooli alguse puhul pidu peetakse. Head pidutuju kõigile!  

blog comments powered by Disqus