Juhtkiri: Laske loomakestel vähemalt imikueas rahus olla

Elistvere loomapargi neljajalgseid on tabanud beebibuum – 4. septembril tõi emase talle ilmale hirveemand Mai, kümme päeva hiljem, 14. septembril sai samast soost vasikaga maha piisoniemand Vilja.

Kui hirveema Mai on varemgi tallekesi ilmale toonud, siis noor isahirv Reediksai 4. septembril isaks esimest korda. Hirvedel ja metskitsedel on komme oma talle esimesed nädalad ?kurja maailma? eest peita ? kas mõne põõsa all või suurema rohututi sees: tall on esialgu ju üsna tilluke. Nelja-viienädalaselt hakkab aga tall toitu otsiva ema sabas kõndima ning siis saavad ka loomapargi külastajad teda näha.

Praegu on aga parem, kui hirvedel võimalikult palju rahus olla lastakse. Hirveaia äärne tee ongi praegu külastajatele osaliselt suletud, nii et pool hirveaeda on neile nähtav, teine pool aga varjatud. Turvameetmed pole sugugi asjatud. Elistvere loomapargi perenaine Asta Sarve sõnul sai möödunud laupäeval näiteks üks loomaparki külastanud pere hakkama sellega, et hirmutas hirvepere aia taga kõva kära tehes jooksma. Nii nägid nad tõepoolest ka hirvebeebi ära, aga tekitasid talle sealjuures ka paraja ?oki.

Kes hirvetalle näha tahavad, peaksid veel natuke kannatama: nädala-paari pärast ilmub ta ise peidupaigast välja ?ilma igasuguse hirmutamiseta.

Ka piisoniaia juurde ei lasta praegu külastajaid: piisonilehm Vilja peab saama rahulikus õhkkonnas harjuda, et ta ema on. Paraku on mõned pahatahtlikult uudishimulikud keeldu eirates ja tõkkeid maha murdes ikkagi piisonite juures käinud. Asta Sarvel on tõsine hirm laupäevase Paunvere väljanäitusepäeva ees.

Head inimesed! Ärge trügige loomapargis sinna, kuhu loomabeebide turvalisuse huvides pole teil esialgu asja! Oma uudishimu saate hiljem küll ja küll rahuldada.

Külastajaid hakatakse taas piisoniaia juurde laskma oktoobri alguses. Siis saavad kõik piisonivasikat oma silmaga näha. Muuseas, ka Vooremaa hoidis hirvetalle ja piisonivasika koha pealt suu siiani lukus just sellepärast, et vältida suurt huviliste tungi.

blog comments powered by Disqus