JUHTKIRI: Kurista Saeveski väärtustab tooret

Kurista Saeveski juurde loodud firma Scandi Floor Eesti liimpuidutehas alustas proovitootmist.

Rekordiliselt lühikese ajaga ? paari kuuga ? toodi Taanist tehase sisustus ja monteeriti see Kuristal uuesti kokku. Esimene plaat valmis kuu aega tagasi, proovitootmise käigus püüab firma seadmed taas tõrgeteta tööle saada. Vajadusel tuleb tsehhis veel midagi ümber ehitada.

Scandi Flooris valmistatud liimpuidust valmistatakse konteinerite ja treilerite põhju. Kogu ettevõtte toodang läheb Taani Scandi Floor APSi, kust 80 protsenti müüakse edasi Hiinasse sealsetele konteinerite tootjatele ja 20 protsenti Euroopasse.

Peagi hakkab Scandi Flooris kahes vahetuses tööle 20 inimest, lisaks viis inimest kontoris. Tulevikus peaks ühes vahetuses töötama kuni 15 inimest. Kolmanda vahetuse töölepanekut Scandi Floor Eesti lähiajal ei plaani, kuigi omanikud seda võimalikult kiiresti sooviksid.

Tööjõu leidmine polnud kerge. 20 inimest käis Taanis väljaõppel, kellest 10 asus tööle Eestis. Ülejäänud tulid ajalehekuulutuse peale. Kohaletulnud 50 inimesest valis ettevõte välja kümme, tõenäoliselt saab nende viiekümne hulgast veel mõned tööle võtta. Kuu aja jooksul on juba kolm inimest ka omal soovil lahkunud.

Kogu toore tuleb enamasti Kuristalt ja teistest Lehtpuutöötlemise ASi saeveskitest. Kõik, kes on kaua rääkinud lehtpuust kui rämpsust, mida pole mõtet saagida, peaksid tulema Kuristale ekskursioonile. Mida aeg edasi, seda rohkem oskavad eesti ettevõtjad väärtustada lehtpuud ja valmistada sellest ekspordikõlbulikke tooteid. Kurista saeveski on leidnud õige nisi ja suudab parandada oma piirkonna inimeste elujärge.

blog comments powered by Disqus