Juhtkiri: Kolmeteistkümnes on parim

Andmata vähimatki võimalust ebausule, tuleb tõdeda, et eile alanud ja täna jätkuv 13. Kesk-Eesti mess on aegade suurim, vähemasti messil osalejate arvult. Ametlikult on messiboks 75 eksponendil. Lisaks veel need, kes välja tulnud täna peetavale Jõgevamaa kevadlaadale. Tänasegi lehe messiküljel kajastub vaid murdosa toimuvast. Sestap on ikkagi kõige kindlam viis ise kohale minna ja kõike kaeda.

Rõõmu teeb, et üha rohkem on tuldud ennast siinsele inimesele tutvustama ka kaugemalt kui omast maakonnast. Nii on lisaks Jõgevamaa ettevõtetele, kohal esindajaid Tartu-, Rapla-, Viljandi-, Pärnumaalt. Ka teiselt poolt merd, Saaremaalt. Messi projektijuht Katrin Polli on eelnevalt ka Vooremaas tõdenud, et küllap soodustab Kesk-Eesti messil osalemise aktiivsust Jõgevamaa majanduskeskkond. Tänu siinsetele huvitavatele ja atraktiivsetele projektidele on kant ka ülejäänud Eestis tuntumaks saanud.

Nüüd taas koos messi avamisega toimunud juubelihõnguliste Jõgeva linna päevade avamisele saabus linnapea improviseeritud rongi juhtides, helitaustaks liiprite kolksumine ja veduriviled. Sümboolset rongisõitu võib tõlgendada nii, et raudtee ja rongid ning nendega koos linnaks kasvanud Jõgeva on siinkandis olnud juba 130 aastat ning kestmist võib kuulutada ka messile. Põhjust messi pidamiseks on ka tulevikus küllaga ? annab see ju maakonna ja muudegi piirkondade ettevõtjatele võimaluse iseend ja oma tooteid-teenuseid tutvustada ja miks ka mitte ? kiita. Rahval omakorda ka hea näha-katsuda, mida üldse toodetakse ja kes tegijatest silma paistavad.

Mitmelaadseid võimalusi uudistamiseks on sel nädalalõpul maakonnakeskuses palju. Lisaks messi- ja laadamelule on täna ju veel võimalik näha Kevadtormi 2006 lõppvaatust Jõgeval Tähe tänava ja Mustvee maantee vahel, kus õppustel osalenud kaitseväelased ja tehnika üles rivistatakse.

Ja lõpuks, kuid mitte vähemtähtsamana: ka kevadised tavatööd ootavad tegemist.

blog comments powered by Disqus