JUHTKIRI. Jõulumüügid koguvad populaarsust

Eelmisel laupäeval peeti Põltsamaal traditsioonilist jõulueelset käsitöölaata. Seitsme aastaga on sel laadal välja kujunenud oma müüjas- ja ostjaskond. Neljapäeval ja reedel oli Jõgeva postkontoris Kiigemetsa kooli heategevuslik jõulumüük, mille kool korraldas tänavu juba viiendat korda.

Kiigemetsa kooli huvijuht Merje Talistu pakkus müüa laste ja õpetajate endi meisterdatud asju, mis väga hästi jõulukingituseks sobivad. Müügist teenitu läheb lastele tagasi. Selle eest saavad nad käia reisimas, veidi jagub taskurahakski. Oma raha saamise tunne ja selle kasutama õppimine on erivajadusega lastele väga oluline.

Heategevus on tegelikult kahepoolne. Inimesed toetavad käsitööd ostes Kiigemetsa kooli lapsi, samas saavad nad osta odavalt ilusa ja originaalse jõulukingituse. Kingiostjad võivad olla kindlad, et teist täpselt samasugust eset pole kellelgi.

Lapsed olid valmistanud mitmesuguseid jõulukaarte, salvrätitehnikas küünlaid ja külmkapimagneteid. Väga ilusad olid siidsallid, mille eest tuli välja käia vaid kolm- nelikümmend krooni. Hinnalised olid jõulukaardid, mis valmistatud ?kännuseenepaberist? ? juba üksnes selle paberi valmistamine võttis üsna mitu kuud aega. Erinevate keraaamiliste asjade seas köitsid tähelepanu rahakassad. Lapsed olid valmistanud ka pajalappe, nõelapatju, puust autosid, lõikelaudu, pannilabidad ja teisi toredaid ja ilusaid asju.

Kõige suurema töö olid teinud toimetulekuklassi poisid, kes olid kangastelgedel kudunud mitu kaltsuvaipa. Põneva kahemeetrise vaiba, mis kannatab ka pesumasinas pesemist, võis saada kõigest pisut enam kui saja krooni eest.

Reede keskpäevaks oli laste valmistatud asju postimajas üsna vähe järele jäänud. Ka eelmisel aastal oli huvi heategevusmüügi vastu suur, esitati lausa mõned kaltsuvaipade ja patjade lisatellimused. Kooli huvijuhil on hea meel, et inimesed üritusse nii hästi suhtuvad.

blog comments powered by Disqus